(İsmail ÖRS)

İ.D., İlke Kuleli'nin kendisini aldattığına yönelik delilleri olduğunu söyledi ve "Pişmanım" dedi. 

İlke Kuleli ise, "9 yıl boyunca evli kaldım. Hep şiddet gördüm çocuklarımın gözünün önünde kafama silah dayandı. Ben hayatımda başka biri olduğu için değil bana yaşattıkları için boşandım" dedi.

Olay, geçen Ocak ayında İncirliova'da meydana geldi. İlke Kuleli'nin 27 Ocak'ta boşandığı eski eşi İ.D. karardan 3 gün sonra Kuleli'nin çalıştığı iş yerine gitti ve eski eşine balta ile saldırdı. Saldırıda Kuleli'nin 4 parmağı koptu ve serçe parmağı kesildi. Mağdur kadının kopan parmakları ameliyatla dikildi. Yaşananların ardından İ.D. tutuklanarak cezaevine gönderildi.

24 YILA KADAR HAPSİ İSTENİYOR

Aydın Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturma kapsamında, İ.D. hakkında 'kasten öldürmeye  teşebbüs' suçu ve artırıcı nedenlerle birlikte 13 yıldan 24 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı.

"BENİ ALDATTI"

Aydın 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanmasına devam edilen İ.D., İlke Kuleli'nin kendisini aldattığına yönelik delilleri olduğunu söyledi.
İ.D., "Hakkımda dört kere uzaklaştırma kararı aldırdı. Hepsinde görüşmeye devam ettik. Cinsel  birliktelik  de yaşadık. Olay günü,  bir uygulama yardımı ve İlke daha önce benim telefonumdan mailine giriş yaptığı için mailine girdim. Zaman çizelgesi ve konum bilgilerinden nerelerde olduğunu gördüm. Daha sonra mahrem isimli bir dosyayı indireceğim esnada İlke, mail hesabının şifresini aldı.  Beni aldattığını anladım. İş yerine gittim ve konuşmak istedim. 'Beni aldatmışsın' dedim. Hiçbir şey demeden biber gazı sıktı. Boğuşmaya başladık. Baltayı rastgele salladım. Çok pişmanım" dedi .

"İDDİANAME HUKUKA AYKIRI"

İ.D.'nin avukatı Ergüven Yakan mahkemede yaptığı savunmada, İ.D. hakkında kasten öldürme suçundan hazırlanan iddianamenin hukuka aykırı olduğunu ifade etti. Yakan, " Tasarlayarak öldürme suçundan iddianame hazırlanmış. Bu iddianamede olaydan çok daha önce gerçekleşen tehdit suçları dikkate alınmıştır. Müvekkilim ile İlke Kuleli  arasında defalarca kez görüşme olmuştur. Kendisinden korkulan ve öldürme kastı olan kişi ile bu kadar normal değildir" dedi.

"ALDATTIĞIM İÇİN DEĞİL 9 YIL BOYUNCA BANA YAŞATTILARI İÇİN AYRILDIM"

Kendisine yönelik iddialara cevap veren İlke Kuleli, İ.D. ile evli kaldığı 9 yıl boyunca  şiddet gördüğünü ve eski eşi tarafından iki çocuğunun önünde kafasına silah dayandığını söyledi.

Kuleli, "Elde ettiği tüm konum bilgileri ağabeyimin gittiği yerlerdir. Çünkü hat onun üstüne kayıtlıdır. Ben, ağabeyimin telefonunu kullandım. Hiçbir zaman da aldatmadım. Ben hayatımda başka biri olduğu için değil bana yaşattıkları için ayrıldım" diye konuştu.

"SONA YAKLAŞIYORUZ İLKE KULELİ"

İlke Kuleli'nin avukatı Kübra Hergül ise  yaptığı savunmada, iddianamenin hazırlanış biçiminden doğru olduğunu ve İ.D.'nin defalarca kez İlke Kuleli'ye zarar vereceğine dair söylemlerde bulunduğu ve bazı kişilere bu yönde mesajlar attığını belirtti. Hergül, "İ.D.'nin markette müdür yardımcısı olarak çalışan bir kadının eşine ve İlke Kuleli'ye yönelik attığı mesajlar var. Bu mesajlar, " 'Sona yaklaşıyoruz İlke Kuleli, Eline sürdüğün ojeler çok güzelmiş keyfini çıkar, İş yerine geleceğim seni kaçıracağım'. şeklindedir. Her anını planlanmıştır. Ayrıca aldatan İlke değil kendisidir. Öyle ki, yurt dışında yaşayan bir kadınla ilişkisi vardır. Bu kadınla görüşme kayıtlarını İlke'ye dahi göndermiştir. 

İ.D. sadece İlke için değil toplum için de tehlikeli biridir.  Kendi anne ve babasına bile saldırmış" ifadelerini kullandı.

Savunmaları dinleyen mahkeme heyeti, İ.D.'nin tutukluluk halinin devamına ve duruşmanın ileri bir tarihe ertelenmesine karar verdi.