(İSMAİL ÖRS)  Savunma yapan İ.D., eski  eşinin doğum kontrol hapının fiyatını bilmesi ve İlke Kuleli'nin birlikte olduğunu iddia ettiği  S.G. ile buluşmasında kendisine çok kibar ve nazik davranması nedeniyle   aldatıldığına yönelik şüphelerinin arttığını söyledi.

Olay, geçen Ocak ayında İncirliova'da meydana geldi. İlke Kuleli'nin 27 Ocak'ta boşandığı eski eşi İ.D. karardan 3 gün sonra Kuleli'nin çalıştığı iş yerine gitti ve eski eşine balta ile saldırdı. Saldırıda Kuleli'nin 4 parmağı koptu ve serçe parmağı kesildi. Mağdur kadının kopan parmakları ameliyatla dikildi. Yaşananların ardından İ.D. tutuklanarak cezaevine gönderildi.
24 YILA KADAR HAPSİ İSTENİYOR
Aydın Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturma kapsamında, İ.D. hakkında 'kasten öldürmeye  teşebbüs' suçu ve artırıcı nedenlerle birlikte 13 yıldan 24 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı.

Aydın 1.Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanmasına başlanan İ.D. duruşma salonunda hazır bulundu. 
Kendisine yönelik suçlamalara karşı savunma yapan İ.D., İlke Kuleli'nin kendisini aldattığına yönelik delilleri olduğunu ve bu nedenle olayı gerçekleştirdiğini dile getirdi. İ.D., şu şekilde savunma yaptı, " 2021 yılında boşanma sürecine girdik. Buna rağmen sık sık telefonda görüşüyorduk. Farklı zamanlarda cinsel birliktelik de yaşadık. Birlikteliğin ardından benden doğum kontrol hapı almak için 95 lira istedi. Daha sonra eczaneye gittim. Doğum kontrol hapının 95 lira olduğunu öğrendim. İlke'nin hapın fiyatını nereden öğrendiğini merak ettim. Sordum. İş yerinde çalışan arkadaşlarından öğrendiğini söyledi. Beni aldattığı yönünde şüphelendim. İlke'nin  S.G. isimli biriyle konuştuğunu bir arkadaşımdan öğrendim. S.G.'nin yanına gitmek istediğimde 'yanına gitme, çok tehlikeli birisi kesinlikle olay çıkar' şeklinde uyarıda bulundular. Buna rağmen gittim. Çok kötü dedikleri S.G. bana çok iyi davrandı. Çok nazik karşıladı. İlke ile aralarında ne olduğunu sorduğumda, 'Okuldan arkadaşım. Yazıştık' dedi. Bana yazışmaları gösterdi bende yazışmaların fotoğrafını çektim. Yazışmalar normaldi. Çok kötü denilen adamın bana bu kadar iyi davranması da şüphelerimi arttırdı. 

Para karşılığında geçmiş konum bilgilerini paylaşan bir program satın aldım. Olay günü İlke'nin elektronik posta adresinin şifresini kırdım. Yaptığım araştırmalarda günü birlik otel ve pansiyonlarda kaldığını gördüm.  Yazışma programlarını da indirecektim. Telegram konuşmalarını indirecekken 'mahrem' isimli bir dosya gördüm. Diğer yazışmaları indireceğim esnada İlke'nin hesabına bir telefondan giriş uyarısı geldi. Bu telefonun marka ve modeli S.G.'nin telefonu ile aynıydı. Şüphelerim iyice arttı. İlke'nin yanına gittim. Sen beni aldatmışsın dedim. İlke hiçbir şey demeden biber gazını yüzüme sıktı. Ben kendimi savunmaya çalıştım. Yüzümü kapadım. Birkaç kere baltayı savurdum. İlke'ye denk geldi. Asla vurmadım. Yanıma aldığım balta küçük bir kamp baltasıdır. Çok keskindir. Vursam daha çok yaralanırdı. Kesinlikle vurmadım. Aramızda kısa bir boğuşma oldu. Daha sonra yere düştük. İlke olay yerinden ayrıldı. Ben kenara çekildim. Polisin gelmesini bekledim" dedi.

İ.D.'yi aldattığına ve  şüpheli ile boşanma sürecinde cinsel birliktelik yaşadığı  iddialarını  kabul etmeyen İlke Kuleli ise, "Boşanma sürecinde kesinlikle cinsel birliktelik yaşamadık. Konum bilgilerine ulaştım dediği ise abimin telefonuna ait bilgiler. Ben bir süre abimin telefonunu kullandım.
S.G. benim ilkokuldan arkadaşım. Bana İnstagramdan istek attı. Kabul ettim. Halimi hatrımı sordu. Aramızda çok kısa bir konuşma geçti. Bir daha ne konuştuk ne de buluştuk. Olay günü, çalıştığım marketin kasa bölümünde görevlendirildim. O bölgenin sorumlusu gelince kendi alanım olan şarküteriye geçtim. Şarküteri alanının tek bir girişi var. Ben şüphelinin beni dışarıdan gözlemlediğine inanıyorum. Kasa bölümünde yanıma gelse kaçabilirdim. Bir anda yanımda belirdiğini gördüm. Konuşmadan biber gazı sıktım. Çünkü daha önce defalarca beni ve ailemi tehdit etti. Daha sonra enseme darbe alıp yere düştüm. Düştüğümde kafamı korumak istedim. O sırada gelen balta darbeleri de ellerime geldi. Yanıma birileri geldi. O sırada bana saldırmayı bıraktı" diye konuştu.

"ARKADAŞIM SÜREKLİ TEHDİT EDİLİYORDU"
Mahkemede tanık olarak dinlenen İlke Kuleli'nin marketteki çalışma arkadaşı H.B. ise İ.D.'nin daha önce de sık sık marketin etrafında dolaştığını ve markete alışveriş yapmak için geldiğini söyledi. H.B., " Bir defasında alarmın çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için kepenkleri kapatıyorduk. İlke arkamdaydı. Bir süre sonra İlke'nin arkamda olmadığını fark ettim. İ.D., İlke'yi kolundan tutarak ve itekleyerek götürmeye çalıştığını gördüm  ve engel olmaya çalıştım. Arkadaşım sürekli tehdit ediliyordu. O yüzden şüpheliyi görünce biber gazı sıktı" dedi.

SÜRE ÇELİSKİSİ

 Tanıklardan L.H.S. ise  olay anındaki gözlemlerini anlattı, "Olayın yaşandığı marketin karşısında bulunan berbere gelmiştim. Bir anda sesler yükseldi. Olay yerine gittik. Kadın kanlar içinde yerde yatıyordu. İ.D.'yi sakinleştirmeye çalıştık. İlk başta bizi içeri almadı. Yaklaşık 10 dakika içeriye kimseyi almadı.  Yanına yaklaştırmadı. Bir süre sonra sakinleşti. Amacına ulaşmış halde bir tavrı vardı. Dışarı çıkıp bir sigara yaktı" dedi. İ.D.'nin avukatlarından Berkay Toprak ise İ.D.'nin markete girişi ile İlke Kuleli'nin yaralı olarak çıktığı zaman arasında bir buçuk dakika kadar vakit var" diye konuştu.

Savunmaları dinleyen mahkeme heyeti, şüphelinin tutukluluk halinin devamına karar verdi ve duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

KOCA-1