Edinilen bilgiye göre, Efeler İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı Mobil Park ekiplerince Efeler’e bağlı Cuma Mahallesi  ve Orta Mahalle’de yapılan kontrollerde Y.T. ve F.T. isimli kişilere arama yapıldı. Yapılan aramalarda Y.T.’nin üzerinden uyuşturucu maddesi ve ruhsatsız tabanca ele geçirildi.  F.T.’ye yapılan aramada ise 3 tablet halinde hap ve metamfetamin maddesi ele geçirildi. Şüpheliler hakkında işlem başlatıldı.

Yine ekiplerin yaptığı kontrolde GüzelhisarMahallesi Ulubatlı Caddesi üzerinde A.Ü. isimli kişiye yaptığı kontrolde hırsızlık suçundan arandığı ve şüphelinin 2 yıl 1 ay kesinleşmiş hapis cezası olduğu öğrenildi. Şüpheli hakkında işlem başlatıldı.

Polis ekiplerinin devriye yaptığı sırada bir motosikletle ilerleyen kişiye dur ikazında bulundu. Polisin ikazına uymayan kişi kaçamaya başladı. Şüpheli kovalamaca sonucu yakalandı. Yapılan sorguda motosikletin plakasız olduğu ve çalıntı olarak arandığı öğrenildi. Motosiklette bulunan K.B. ile İ.G. isimli kişiler hakkında işlem başlatıldı.

Şok Ekiplerince İzmir Bulvarı Kuyulu Kavşağında yapılan kontrolde A.İ. isimli kişiye yapılan aramada ruhsatsız tabanca, 3 adet dolu fişek yakalandı.  A.İ  Telli Dede Polis Merkezi Amirliğine teslim edildi.

Son olarak Şok Ekibince yapılan kontrolde İzmir Bulvarı Kuyulu Kavşağında, Z.E.  isimli kişiye yapılan aramada av tüfeği ele geçirildi.  Z.E.   Telli Dede Polis Merkezi Amirliğine teslim edildi.

tutuk-11