Aydın'da otomobil uçuruma yuvarlandı Aydın'da otomobil uçuruma yuvarlandı


(Haber: Yusuf Yıldız)
İstasyon Meydanında gerçekleştirilen tören Aydın Valisi Yakup Canbolat ve Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun öğrencilerin ve halkın bayramlarını kutlamasıyla başladı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Cumhuriyet’in 100. Yılına özel gönderdiği mesaj okundu.
Törende konuşan Vali Canbolat, “Bugün geçmişimizden aldığımız güçle ezelden ebede büyük umutlar ve emin adımlarla birlik ve beraberlik içerisinde yürürken Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk milletinin karakterine ve geleneklerine en uygun idare olarak ifade ettiği geleceğimizin teminatı Cumhuriyet’imizin kuruluşunun 100. Yılı kutlamanın gururunu ve coşkusunu hep birlikte yaşıyoruz. Bu anlamlı günde öncelikle binlerce yıllık şanlı tarihimiz boyunca yeniden doğuşlara ve şanlı yürüyüşlere imza atmış olan başta Cumhuriyet’imizin kurucusu büyük Atatürk ve onun kahraman silah arkadaşları olmak üzere şanlı ecdadımızı, kanlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla yad ediyor, aziz milletimin, yarınımız, umudumuz sevgili çocuklarımızın ve gençlerimizin Cumhuriyet Bayramını içtenlikle kutluyorum” dedi. 
Vali Canbolat, konuşmasının ardından Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Aydın’da düzenlenen yarışmalarda başarılı olan öğrencilere ödüllerini verdi.
Tören Aydın’da bulunan liselerin Zeybek Gösterileri ile devam etti.
Jandarma Helikopteri Cumhuriyet’in 100. Yılına özel tören alanının üstünden uçarak halkı selamladı. 
Jandarma Komando Eğitim Komutanlığı’na bağlı Gösteri ve Tatbikat Tabur Komutanlığı düzenlediği tüfekli hareketler gösterisi halk tarafından ilgiyle izlendi.
Kutlamalar geçit töreni ile son buldu.