(İSMAİL ÖRS) Cinayet sanığı S.D., "Ambulans geç geldi" dedi.

Olay, Mayıs ayında Dereköy Mahallesi'nde meydana geldi.

Edinilen bilgiye göre,  nişan merasiminde cinayet zanlısı S.D.'nin ağabeyi S.D. davetli bazı kişilerle birlikte alkol içti.

Bu sırada hayatını kaybeden İrfan Kutlu iddiaya göre para karşılığında cinayet zanlısının ağabeyinden bira istedi. S.D. teklifi kabul etti.

Bu duruma tepki gösteren sanık S.D., "Herkes içkisini kendi alsın. Sen kendin zor para kazanıyorsun" dedi.

Bu söze alındığı ifade edilen İrfan Kutlu ile şüphelinin ağabeyi S.D. arasında tartışma çıktı. İddiaya göre Kutlu, S.D.'ye tokat attı.

Ağabey S.D. evine döndükten sonra yaşadıklarını kardeşine anlattı. Şüpheli S.D. duruma sinirlenerek evden çıktı ve bir süre sonra Kutlu ile karşılaştı.

İkilinin arasında çıkan tartışmada İrfan Kutlu, bıçaklandı. Ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan Kutlu, hayatını kaybetti.

Jandarma ekipleri tarafından yakalanan S.D. ise işlemlerinin ardından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

MÜEBBET HAPSİ İSTENİYOR

Aydın Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında S.D. hakkında iddianame hazırlandı.

İddianame kapsamında S.D.'nin 'kasten öldürme' suçundan müebbet hapsi istendi.

"AMBULANS GEÇ GELDİ"

Aydın 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanmasına başlanılan S.D., mahkemeye Sesli ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) yöntemi ile katıldı. Savunma yapan S.D., "Ben alkol kullanan biri değilim. Nişan merasiminde ağabeyim rica ettiği için içtim. Ağabeyimin bira dağıttığını gördüm ve 'herkes birasını kendi alsın. Sen parayı zor kazanıyorsun' dedim.

Daha sonra oradan ayrıldım. İrfan Kutlu, benim sözlerime alınmış ve ağabeyime tokat atmış. Ağabeyim eve geldikten sonra 'senin yüzünden küçük çocuktan dayak yedim. Bu yaşıma kadar kimseden dayak yememiştim' dedi. Sinirlendim. Bıçak aldım ama öldürmek için almadım. Olay yerine kadar ağabeyimle gittik. Bağırdım ama küfür etmedim. Beni görünce İrfan Kutlu ve yanındakiler bana saldırdı. Bıçağı çıkardım sağa sola savurdum. İrfan'a denk gelmiş" dedi.

"KİMSEYE BİR ŞEY ANLATMADIM"

Duruşmaya tanık olarak katılan şüpheli S.D.'nin ağabeyi S.D., "İrfan Kutlu nişana elinde votka şişesi ile geldi. Bitince benden para karşılığında bira istedi. Ben parayı kabul etmedim. Birayı verdim. O sırada kardeşim laf edince almadı. Kardeşim eve gitti. İrfan,  sandalyemin arkasına tekme ile vurdu. Yere düştüm. Daha sonrasında İrfan, bana  tokat atmadı. Olay büyümesin diye eve gittim.

 Kimseye olan biteni anlatmadım. Kardeşim, 'arkamdan küfür ettiler mi merak ediyorum. Bakıp geleceğim' dedi. Mutfağa girdi çıktı. Olay yerine gidince bize saldırdılar. Ben yerde olduğum için İran'ın bıçakladığını görmedim" dedi.

"BEN YAŞAYAN BİR ÖLÜYÜM"

Duruşmaya hayatını kaybeden İrfan Kutlu'nun anne ve babası da katıldı.

Baba İ.K., oğlu İrfan Kutlu ile onu öldüren S.D. arasında daha önce  hiçbir husumet bulunmadığına dikkat çekti ve  cinayetin sorumlusu olarak  sanığın ağabeyini gösterdi. Acılı baba, "Ben yaşayan bir ölüyüm" dedi. Anne Ş.K. ise, "Halen çocuğumun geri dönmesini bekliyorum" diye konuştu. Anne ve babanın duruşmada uzun süre göz yaşı akıttığı gözlemlendi.

Mahkeme heyeti, S.D.'nin tutukluk halinin devamına karar verdi ve duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

sianet2