Ticaret Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, berber, kuaför ve güzellik salonlarının bugünden itibaren haftanın bir günü kapalı olacağı duyuruldu. 

 Buna göre, Aydın Berberler Kuaförler ve Güzellik Salonları Odası Başkanı Serhan Avşar, yaptığı açıklamada Aydın'da Berber ve Kuaförlerin Pazar günleri kapalı olacağını açıkladı.

Başkan Avşar açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Berber, Kuaför ve Güzellik Salonlarının, Türkiye genelinde, haftanın bir günü kapalı olması, Uygulaması 1 Temmuz 2024 tarihi itibarıyla uygulanılmaya başlanacaktır. Aydın Valiliğimiz tarafından birçok faktör göz önüne alınarak, çalışmalar yürütülmüş ve kapalı olacağımız gün, “PAZAR” günü olarak belirlenmiştir. Ticaret Bakanlığımız, Ticaret İl Müdürlükleri eliyle denetimleri yapacak ve aksi durumlarda yaptırım uygulanması gündeme gelecektir.

Aydın’da 15 Temmuz şehitleri anıldı Aydın’da 15 Temmuz şehitleri anıldı

Odamız sektörel yapı, müşteri tercih ve ihtiyaçları göz önünde bulundurarak, Düğünlerin Pazar günleri de yapılması sebebiyle, Önceden Odamıza haber verilmek şartıyla, Gelin ve Damadın saç bakım, makyaj, cilt bakım ve benzeri güzellik hizmetlerini alabilmesi için Pazar günü belirli saatler arasında İşletmelerin açık kalmasına izin verecektir. Odamızın Üyelerinin özellikle Düğün Hizmetlerinde, Randevu sistemine önem vermesi ve düzenli Randevu Kaydını tutması artık daha önemli hale gelecektir. Ticaret Bakanlığı tarafından, Cezayi müeyyide uygulanmaması için, Berber, kuaför ve güzellik salonlarının Pazar Gününe verilecek, Düğün Hizmetleri Randevularını, Önceden Odamıza haber vermesini ve bu hususa dikkat etmesini önemle rica ediyorum.

Alınan ve önümüzdeki Pazar Gününden itibaren, uygulanmaya başlanacak, Tatil kararının, Berber Kuaför ve Güzellik Salonları İşletmecisi, Üyelerimize hayırlı olmasını diliyorum. Herkese İyi haftalar, Hayırlı İşler…”

Editör: Meltem Danışman