Aydın Berber Kuaför ve Güzellik Salonları Odası Başkanı Serhan Avşar, artan maliyetler nedeniyle fiyat güncellemesi yaptıklarını açıkladı.

Aydın Berber Kuaför ve Güzellik Salonları Odası Başkanı Serhan Avşar, berber, kuaför ve güzellik salonlu ücretlerine zam geldiğini açıkladı.

Artan maliyetler nedeniyle fiyatları güncellemek zorunda kaldıklarını ifade eden Avşar, “2023 yılına girmemizle yüksek seyreden enflasyonla birlikte artan işyeri kiraları, asgari ücrete yapılan zamla birlikte, SGK Ve Bağkur primlerine gelen zamlar, işyerlerinde kullandığımız doğal gaz ve elektrik giderleri, kullandığımız malzemelere gelen zamlar, ulaşım, yemek gibi zaruri giderlerimizin artması sonucu bizde mevcut ekonomik duruma istinaden, fiyat güncellemesi yapmak zorunda kaldık. Yapılan güncellemenin, en makul düzeyde tutulduğunun bilinmesini istiyoruz. Elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Fiyatlarımız ele alınırken mevcut ekonomik durumun göz önünde tutulmasını halkımızdan bekliyoruz. Odamızın kıymetli üyelerine ve halkımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

YENİ FİYATLAR

Zammın ardından;

Erkek saç tıraşı 50 TL'den 100 TL'ye

Sakal tıraşı 25 TL'den 50 TL'ye

Kadın saç kesimi 80 TL'den 200 TL'ye

Manikür 70 TL'den 100 TL’ye yükseldi.

Yeni listeye göre  pedikür 150 TL,  gelin başı 2 bin TL oldu.

"İlk Evim Projesi"nde kuralar çekildi "İlk Evim Projesi"nde kuralar çekildi