Aydın'da jandarma ekipleri orman yangınlarına karşı teyakkuzda Aydın'da jandarma ekipleri orman yangınlarına karşı teyakkuzda

Aydın Emniyet Müdürlüğü Efeler İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri ile Şok, Yol Şok ve Mobil Park uygulama ekipleri, son bir ayda halkı yoğun olduğu otogar, alışveriş merkezi, okul çevreleri, şehir giriş çıkışlarında Drone destekli ve Mobil PTS sistemiyle denetim gerçekleştirdi. Denetimlerde 58 bin 310 kişi sorgulandı, çeşitli suçlardan aranan 127 kişi ise yakalandı. Trafik denetimlerinde 36 bin 834 araç sorgulanırken 5 araç yakalandı.

Ekipler tarafından bin 810 olaya müdahale edildi. Bu çalışmalarda cinayet, açıktan hırsızlık, otomobil hırsızlığı suçundan aranan 3 kişi yakalandı. Çalışmalar sonucunda 3 adet ruhsatsız tabanca ve tabancaya ait 40 adet fişek, 3 adet kurusıkı tabanca ve tabancaya ait 16 adet fişek, 2 ton bandrolsüz-etiketsiz sıvıyağ, 15 gram uyuşturucu madde, 6 gram esrar maddesi ve 68 adet uyarıcı madde hap ele geçirildi, Mobil PTS Sistemiyle 25 bin 682 araç sorgulandı.