FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Bozdoğan’da dün akşam saatlerinde AK Parti’ye ait pankartlar henüz kimliği belirsiz kişilerce sökülüp parçalanarak yakıldı. Saldırıyla ilgili açıklama yapan AK Parti Aydın İl Başkanı Gökhan Ökten, güvenlik kameralarında bölge giriş yaptığı görülen aracın CHP Bozdoğan İlçe Gençlik Kolları Başkanı’na ait olduğunu ifade etti. Ökten, “Araç, Bozdoğan CHP Gençlik Kolları Başkanı’na ait bir araç. Aracın içinden çıkan kendisi mi, değil mi onu bilmiyoruz ama şunu söyleyebilirim; benim arabam bir yere gidiyorsa, sorumluluğu hesap verme yükümlüğü o kişiye ait olur” dedi. 
AK Parti Aydın İl Başkanı Gökhan Ökten, şu ifadeleri kullandı:
“Seçimlerin hem demokratik bir ortamda hem de her parti açısından sağlıklı geçmesine sadece bu dönemde değil, bundan önceki dönemlerde de aldığım görevlerde çok dikkat etmiş bir siyasetçiyim.  Dün Sayın Vali’mizin başkanlığında güvenlik toplantısı yapıldı. Biz, seçmenin iradesine hep güvendik. Tabi ki çalışmalarımız seçmeni ikna etmeye yönelik. Onların oylarına talip olmaya yönelik. Ancak bunları yaparken hep belli bir siyasi etikle, siyasi ahlakla yapmaya dikkat ettik. Bu güvenlik toplantısının hemen akşamına Bozdoğan’da bizim maalesef pankartlarımız bulunduğu yerden söküldü, parçalandı ve yakıldı. Şimdi emniyet ekipleri bunu araştırıyor. Sadece şunu söyleyebilirim, kameralardan oraya giren aracın plakasının tespiti yapıldı. Bozdoğan CHP Gençlik Kolları Başkanı’na ait bir araç. Aracın içinden çıkan kendisi mi, değil mi onu bilmiyoruz. Ama şunu söyleyebilirim; ben hukukçuyum. Benim arabam bir yere gidiyorsa, sorumluluğu hesap verme yükümlüğü o kişiye ait olur.”
“İHTİYAÇLARI VARSA BİNANIN ÖN TARAFINI DA VERELİM”
AK Parti Aydın İl Başkanlığı binasına, Millet İttifakı Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun pankartının asılmasıyla ilgili de konuşan Gökhan Ökten, sözlerini şöyle sürdürdü: 
“Maalesef ortamı germeye böyle bir sorun çıkarmaya yönelik bir hareket silsilesi başladı. Sabah da bizim binanın yan tarafına CHP pankartı asılmış. İhtiyaçları varsa, biz binanın ön tarafını da verelim kendilerine. Eğer seçimde pankartla kazanabileceklerini, seçimin seyrini böyle değiştirebileceklerini düşünüyorlarsa hiç problem değil. Biz rahatsız olmuş değiliz. Tam tersi bizi motive, mutlu ediyor. Demek ki bizim binamıza kadar ihtiyaçları var. Tabi bu pankart gerçeği değiştirmeyecek. 14 Mayıs akşamında seçmenin iradesi, Cumhurbaşkanımızın devam kararını ve Aydın’da AK Parti’nin birinci parti olarak sandıklardan çıkmasını kesinlikle değiştirmeyecek. Biz bunu uygun davranış şekli olarak görmüyoruz. Ben CHP’de siyaset yapmış birinin üzerine gidip pankart asmaya çalışabilirim. Ama bu uğraş ne bana kazandırır, ne AK Parti’ye ne de CHP’ye kazandırır. Tabi bundan medet umanlar, bundan oy devşirmeye çalışabileceğini düşünen arkadaşlara da hayırlı işler diliyorum.”
“AYDIN DEMOKRASİ KENTİDİR”
 Ökten, sözlerini şöyle noktaladı:
“Sahada AK Parti şuan gerçekten 12 -13 ilçede aktif çalışma yapıyor. Vatandaşımızı dinliyoruz, esnafımızı ziyaret ediyoruz. Sahaya hakimiz, sahada dolaşıyoruz. Tabi pankart da asılacak, bu çalışmalarda yapılacak, mitingler olacak, mitinglere gelen insanlarda olacak. Bazen sahada karşı karşıya gelmişliklerde olacak. Ama bu davranışlar ortamı geriyor.  Benim 120 bine aşkın üyem var. Her birini her an, her saniye telefonla veya birlikte kontrol edebiliyor güçte, imkanda değilsiniz tabi ki. Sizin pankartınız yakılıyor, Erdoğan’ın yüzü parçalanıyor, bunlar sökülüyor, yakılıyor bu davranışlar hoş değil. Aydın’a yakışmıyor. ‘Aydın demokrasi kentidir’ diyoruz. Biz buna yakışan davranışları tüm siyasi partilerden bekliyoruz. Bizi kışkırtmaya yönelik davranışsa bunlar bilsinler ki biz bu yönde değiliz. Biz siyasi çalışmamızı yaparız. Biz bundan önce nasıl seçmen iradesine sığındıysak yine yerimiz orasıdır. Bina sahibi kendisinin siyasi partiye vermediğini ifade etti. Zaten böyle bir çalışma olsa önceliğin AK Parti’nin olacağı şeklinde de ifadesi var. Bu tamamen ortamı germek gerçekten. AK Parti’ye ve teşkilatı tahrik etmeye yönelik hoş olmayan bir davranış oldu. Bozdoğan’daki yakma parçalama mevzusu ciddi şekil de kırıyor bizi. Bu siyasi çalışma değil. Ben diğer siyasi partililere buradan sesleniyorum lütfen bu tip davranışlara engel olun.”