İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığına bağlı trafik ekipleri tarafından 2023 yılı Kasım ayı içerisinde yapılan denetimlerde toplam 151 bin 721 araç kontrol edildi. Yapılan denetimlerde kusurlarından dolayı 226 sürücü ve 935 araç trafikten men edilirken 418 sürücünün de ehliyetine el konuldu. Denetimlerde bir kişi de kusurlarından dolayı mahkemeye sevk edildi. Ayrıca kusurlu bulunan 22 bin 330 araca toplam 32 milyon 582 bin 307 lira idari para cezası uygulandı.

Aydın’da geçtiğimiz Kasım ayı içerisinde toplam 273 maddi hasarlı, 366 yaralamalı ve 4 ölümlü olmak üzere toplam 643 trafik kazası meydana geldi. Bu kazalarda toplam 485 vatandaş yaralanırken 5 vatandaş hayatını kaybetti.

“İnşaat sektörü, çözüm bekliyor” “İnşaat sektörü, çözüm bekliyor”

Aydın Valiliği’nde trafik denetimleriyle ilgili yapılan açıklamada, şu ifadeler kullanıldı : “Valiliğimizce, ilimizde trafik güvenliği ve vatandaşlarımızın can ve mal emniyetinin daha etkin sağlanmasına yönelik olarak alınan tüm tedbirler arttırılarak aynı kararlılıkla ve gayretle sürdürülecektir. Trafik kurallarına uyan, trafik düzeninin sağlanmasına ilgi ve destekleriyle katkı sağlayan değerli vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Trafik kazalarının azalması için sürücü ve vatandaşlarımızın da, daha duyarlı olmaları, özellikle hatalı şerit değiştirmemeleri, alkollü araç kullanmamaları, kural ihlali yapanların ise 112 nolu Acil Çağrı Merkezi telefonuna ihbar edilmeleri hususlarında vatandaşlarımızın bilgisine, desteklerine büyük ihtiyaç vardır.”

Editör: Meltem Danışman