Yapılan denetimlerde toplam 132 bin 361 araç kontrol edildi. 9 bin 904 araca işlem yapıldı. Trafik kurallarına uyulmaması nedeniyle 2024 Mart ayı içerisinde Aydın’da 259 maddi hasarlı, 364 yaralamalı ve 5 ölümlü olmak üzere toplam 628 trafik kazası meydana geldi. Kazada 524  kişi yaralanırken 5 kişi  ise hayatını kaybetti.

Aydın'da jandarma ekipleri orman yangınlarına karşı teyakkuzda Aydın'da jandarma ekipleri orman yangınlarına karşı teyakkuzda

Valilikten yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı: 

“Valiliğimizce, ilimizde trafik güvenliği ve vatandaşlarımızın can ve mal emniyetinin daha etkin sağlanmasına yönelik olarak alınan tüm tedbirler arttırılarak aynı kararlılıkla ve gayretle sürdürülecektir. Trafik kurallarına uyan, trafik düzeninin sağlanmasına ilgi ve destekleriyle katkı sağlayan değerli vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz.

Trafik kazalarının azalması için sürücü ve vatandaşlarımızın da daha duyarlı olmaları, özellikle hatalı şerit değiştirmemeleri, alkollü araç kullanmamaları, kural ihlali yapanların ise 112 nolu Acil Çağrı Merkezi telefonuna ihbar edilmeleri hususlarında vatandaşlarımızın bilgisine, desteklerine büyük ihtiyaç vardır.”