(HABER: İsmail ÖRS)

Daha önceki sorgusunda suçunu kabul eden K.B., mahkemedeki savunmasında jandarma ve doktorları suçladı. Tecavüze uğradığı iddia edilen çocuğun annesi de o gün yaşadıklarını anlattı.

Olay, Efeler’de geçen Temmuz ayında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, 23 yaşındaki K.B., kendisiyle aynı mahallede yaşayan 7 yaşındaki erkek çocuğu çeşitli bahanelerle, yaşadıkları kırsal yerleşim alanının dışındaki boş bir araziye götürdü.

K.B.'nin küçük çocuğa burada tecavüz ettiği öne sürüldü.

İhbar üzerine harekete geçen Efeler İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri şüpheliyi yakaladı. Sanık, karakoldaki işlemlerinin ardından tutuklanarak cezaevine gönderildi. K.B.’nin jandarmadaki ifadesinde suçunu itiraf ettiği öğrenildi.

HAKİM KARŞISINA ÇIKTI

Aydın Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, şüpheli hakkında 15 yıldan 59 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame hazırlandı. İddianame, Aydın 1.Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.

Şüpheli, kendisine yönelik suçlamalar hakkında savunma yapmak için ilk kez hakim karşısına çıktı.

"JANDARMA DÖVDÜ, DOKTOR MUAYENE ETMEDİ"

Duruşma salonunda hazır bulunan ve hem karakolda hem de savcılıkta verdiği ifadelerinde suçlamaları kabul eden şüpheli, duruşmada ise tavrını değiştirdi. K.B., "Ben hayvanlara su vermeye gittim. Çocuğun da peşimden geldiğini gördüm. Hayvanlara su verirken çocuk gözden kayboldu. İşim bittikten sonra döndüm. Çocuğu annesiyle bir yere giderken gördüm. Sonra bir daha görmedim. Benim ailesiyle bir sorunum yok. Ailemin ise kendileriyle sorunu olup olmadığını bilmiyorum. Suçlamaları kabul etmiyorum" dedi.

Mahkeme heyeti daha önceki savunmalarında suçu işlediğini kabul eden sanığa, ifadelerindeki çelişkinin nedenini sordu. Sanık K.B. şiddet gördüğü için suçu kabul ettiğini savundu.

Mahkeme heyeti, alınan sağlık raporunda hiçbir darp izine rastlanmadığını sanığa bildirmesi üzerine, K.B., "Doktor muayene etmedi' dedi.

"ADAM YAPTI DİYE AĞLADI"

Duruşmada ifade veren ve durumun ortaya çıkışına ilişkin detayları anlatan çocuğun annesi şu sözleri söyledi, "Çocuğumla evimden çıktım. Anneme kıyafet almaya gittim. Çocuk, oynayan diğer çocukları görünce onların yanına gitti. Beni bekle hemen geliyorum dedim.

5 dakika sonra geri döndüm. Ortada yoktu. Aradım bulamadım. Eve gitmiştir diye tekrar eve döndüm. Bir süre sonra amcam, çocuğumu getirdi. Çocuk, amcama 'Tarlada yattım' demiş. Bana da ağlayarak cinsel organını gösterdi. Vücudunda kızarıklıklar ve lekeler vardı. Kıyafetinde de yırtılmalar olmuştu. Ağlayarak adam yaptı dedi. Nerede olduğunu göstermesini istedim. Birlikte olay yerine gittik. Benim ailesiyle ve kendisiyle sorunum yoktur. Çocuğum bugüne kadar hiç yalan söylemedi. Jandarma ekiplerinin yaptığı kamera araştırmasında, çocuğumu, olayın yaşandığı yere şüphelinin götürdüğü tespit edilmiş."

RAPOR BEKLENECEK

Mahkeme heyeti, Adnan Menderes Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Adli Tıp Ana Bilim Dalı tarafından, çocuktan alınan iki adet sürüntü raporunun, şüpheli K.B. ile eşleşip eşleşmediğini mahkemeye bildirmesini istedi. 

Heyet, savunmaların ardından sanığın tutukluluk halinin devamına karar verdi ve duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

siteeee-2