(Haber: Naci ERİŞ)
Olay, Aydın’ın Kuyucak İlçesinde 18 Aralık 2018’de meydana geldi.
Aydın-Denizli karayolunda ilerleyen bazı araç sürücüleri, yolda uygulama yapan polislerin yanına giderek, ‘Yol kenarında bizi durdurup yardım isteyen biri vardı’ ihbarında bulundu.
Polis ekipleri tarif edilen yere gittiklerinde, kanlar içerisinde yerde yatan Alper Selviboy ile onu kucağına alan Halil Kocadağ’ı gördü.
Çağrılan sağlık ekipleri, Alper Selviboy’un olay yerinde hayatını kaybettiğini belirledi.
Olay yerindeki tek kişi olan Halil Kocadağ ise cinayet faili olarak yakalanıp ertesi gün tutuklandı.
Kocadağ, tüm yargılama süreci boyunca Alper Selviboy ile arkadaş olduğunu, cinayeti kendisinin işlemediğini söyledi.


5 YIL SONRA YENİ DELİL
Nazilli Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davada, Halil Kocadağ kasten adam öldürme suçundan müebbet hapis cezasına çarptırıldı.
Halil Kocadağ ise cinayetle ilgisinin olmadığını, ihtiyaç gidermek için biraz uzaklaştığı sırada arkadaşının sesi ile geri koştuğunu, Alper Selviboy’u kurtarmak için hem acil servisten hem de yoldan geçenlerden yardım istediğini söylüyordu. 
Üstelik olayda kullanılan bıçakta herhangi bir parmak izi bulunamamıştı. Bıçaktaki kan izinin ise kime ait olduğu tespit edilmemişti.
Bütün bunlara rağmen dosya, Yargıtay’da onanarak verilen ceza kesinleşti.
Ancak Halil Kocadağ’ın masum olduğuna inanan ailesi, davanın peşini bırakmadı. 
Dosyayı incelemek üzere uzman bilirkişilere başvuran aile, 5 yıl sonra ortaya çıkan yeni delille şoke oldu.


BIÇAKTA PARMAK İZİ ORTAYA ÇIKTI 
Dosyayı inceleyen Olay Yeri İnceleme Uzmanı-Kriminolojist Hakkı Su ve Adli Tıp Uzmanı Dr. Hüseyin Okan Kök, 5 yıl önceki olayı aydınlatabilecek çok önemli bir delile ulaştı.
İlk yapılan incelemede, suç aleti olan bıçakta ‘parmak izi bulunamadı’ denilirken, iki uzmanın yaptığı incelemede, bıçakta parmak izi tespit edildi.
Uzman bilirkişiler, parmak izinin ölen Alper Selviboy’a ya da fail olduğu iddia edilen Halil Kocadağ’a ait olmadığını belriledi.
Raporda, “Daha önce hazırlanan olay yeri inceleme raporunda, bıçak üzerinde iz bulunamadığı belirtilmiş iken, bıçak üzerinde bu raporun sunulacağı makamca da parmak izinin rahatlıkla görülebileceği ve bu izin dosyada sanık Halil Koacadağ’a ve Maktul Alper Selviboy’a ait parmak izleri ile yapılan karşılaştırmada farklı olduğu tarafımızca tespit edilmesi ile; araştırmaların, incelemelerin özensiz ve eksik yapıldığı kanaatine varıldığı, belirtilen incelemelerin tekrar incelenmesi durumunda mevcut neticenin değişebileceği müşterek kanaatine varıldığı…” ifadelerine yer verildi. 

Songül Kocadağ (Halil Kocadağ'ın eşi)

Didim'de uyuşturucu operasyonu Didim'de uyuşturucu operasyonu


AİLE YENİDEN YARGILAMA KARARI İSTİYOR
Oğlunun kurtulması için elinden geleni yaptığını gözyaşları içinde anlatan anne Nejla Kocadağ (54),  “İlk duyduğumuzda zaten inanmadık. Benim oğlum böyle bir şey yapmaz. Bir kuşu dahi vurmazdı. Asıl suçlular dışarda geziyor. Ama benim oğlum müebbet hapisle yargılanıyor. Yıllardan beri varımı yoğumu harcadım. Avukat tuttum. İneklerim vardı, tarlam vardı, hepsini sattım. Oğlumun kurtulması için harcadım. Allah tez zamanda çocuğumun kurtulmasını sağlasın” dedi. 

5 yıldır hukuk mücadelesi veren Halil Kocadağ’ın eşi Songül Kocadağ (38) ise yeniden yargılama yapılmasını istedi. Kocadağ, şu ifadeleri kullandı: 
“Eşime kasten adam öldürme suçundan müebbet hapis cezası verildi. Mahkemelerde bıçağın üzerinde parmak izinin olmadığı söylendi. Ancak dosyayı inceleyen uzman kişiler, bıçağın üzerinde parmak izi tespit etti. Parmak izinin kime ait olduğu mahkemece hiçbir şekilde araştırılmadı. Eşim haksız yere içerde yatıyor. Biz konunun peşini hiçbir zaman bırakmadık. 5 yıldan beri cezaevinde yatıyor. Eşim içerde yatarken suçu işleyenler dışarda çok rahat geziyorlar.”