Aydın’da 2024 yılı Nisan ayı içerisinde yapılan denetimlerde toplam 137 bin 599 araç kontrol edildi. 20 bin 361 araca ise işlem yapıldı.

 Nisan ayında  Aydın’da 297 maddi hasarlı, 446 yaralamalı ve 11 ölümlü olmak üzere toplam 754 trafik kazası meydana geldi. Kazalarda 640 kişi yaralanırken 11 kişi hayatını kaybetti.

Aydın Valiliğinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi,

“Valiliğimizce, ilimizde trafik güvenliği ve vatandaşlarımızın can ve mal emniyetinin daha etkin sağlanmasına yönelik olarak alınan tüm tedbirler arttırılarak aynı kararlılıkla ve gayretle sürdürülecektir. Trafik kurallarına uyan, trafik düzeninin sağlanmasına ilgi ve destekleriyle katkı sağlayan değerli vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz.

Germencik'te 23 yıl hapis cezası ile aranan hükümlü yakalandı Germencik'te 23 yıl hapis cezası ile aranan hükümlü yakalandı

Trafik kazalarının azalması için sürücü ve vatandaşlarımızın da daha duyarlı olmaları, özellikle hatalı şerit değiştirmemeleri, alkollü araç kullanmamaları, kural ihlali yapanların ise 112 nolu Acil Çağrı Merkezi telefonuna ihbar edilmeleri hususlarında vatandaşlarımızın bilgisine, desteklerine büyük ihtiyaç vardır.”