banner47

Koçarlı’da faaliyetlerine devam eden gıda firmaları denetlendi

KOÇARLI BELEDİYE BAŞKANI NEDİM KAPLAN VE İLÇE TARIM MÜDÜRÜ MEHMET ÖRNEK KORONA VİRÜS TEDBİRLERİ KAPSAMINDA, FAALİYETLERİNE DEVAM EDEN LOKANTA VE RESTORANLARDA HİJYEN KURALLARIYLA İLGİLİ İNCELEMEDE BULUNARAK, DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLARDA BİLGİLENDİRMEDE BULUNDU.

Koçarlı’da faaliyetlerine devam eden gıda firmaları denetlendi
banner68
banner108

Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan ve İlçe Tarım Müdürü Mehmet Örnek Korona virüs tedbirleri kapsamında, faaliyetlerine devam eden lokanta ve restoranlarda hijyen kurallarıyla ilgili incelemede bulunarak, dikkat edilmesi gereken hususlarda bilgilendirmede bulundu.

İçişleri Bakanlığı Korona virüs tedbirleri kapsamında vatandaşın temel ihtiyacı olarak belirtilerek, kapsam dışında tutulan restoran ve lokantaların faaliyetlerini yürütürken müşteriler aradı 1.5 metre olacak şekilde oturma düzenini sağlamaları konusunda bu işletmelere gerekli tebliğin yapılması ardından. Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan İlçe Tarım Müdürü Mehmet Örnek ile birlikte, İlçede faaliyet gösteren Lokanta ve restoranlarda bir takım incelemelerde bulundu.

Alınması gereken tedbirleri kapsamında titizlikle çalışmalarını yürüten Kaplan, "Temel ihtiyacımız olan gıda sektörünün özellikle daha dikkatli olması gerekiyor. Önlemlerin en yüksek düzeyde tutulması gerekiyor. Müşteriler arası mesafe 1.5 metreden az olmamalı eldiven, bone ve maskelerimizi muhakkak takmalıyız" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER