banner47
r

Efeler’de çevreye duyarlı gençlik çalışmalar devam ediyor

Tema Vakfı Efeler İlçe Sorumlusu Ekrem Çalik, Ekolojik Okuryazar Bireylerin Yetişmesi İçin Okullar Ve Gönüllü Öğretmenlerle İş Birliği Gerçekleştirdiklerini Belirtti.

Efeler’de çevreye duyarlı gençlik çalışmalar devam ediyor
banner68
banner108

TEMA Vakfı Efeler İlçe Sorumlusu Ekrem Çalık, ekolojik okuryazar bireylerin yetişmesi için okullar ve gönüllü öğretmenlerle iş birliği gerçekleştirdiklerini belirtti.

Başta toprak olmak üzere tüm doğal varlıkları korumak için çalışan TEMA Vakfı’nı temsil etmenin büyük bir sorumluluk olduğunu belirten Ekrem Çalık, “Bugün ülke genelinde yaklaşık 850 bin gönüllüsü, TEMA Vakfı’nın her zaman en büyük gücü olmuştur. Efeler’de doğal varlıkları ve sürdürülebilir yaşamı korumak üzere gönüllü ekibimle birlikte var gücümüzle çalışacağız. Minik TEMA, Yavru TEMA, Ortaokul TEMA, Lise TEMA ve Genç TEMA gruplarını oluşturarak ilçemizde gönüllü sayımızı artırıp, ilçemize doğa ve çevre konusunda en üst düzeyde katkı sağlayacağız. Bunun için de her zaman daha çok gönüllüye ihtiyacımız var. Herkesi TEMA gönüllüsü olmaya ve destek vermeye çağırıyoruz” dedi.

TEMA Vakfı Aydın Efeler İlçe Sorumluluğu ekibi, toprağı bereketli, havası temiz, dereleri çağlayan yaşanabilir bir gelecek için çalışmalar gerçekleştirecek. Bu kapsamda doğal varlıkların korunması için kamuoyunu bilinçlendirme çalışmaları yürütecek. Verimli tarım topraklarının, su varlıklarının, mera ve orman alanlarının korunması için çalışacak. Ekolojik okuryazar bireylerin yetişmesi için okullar ve gönüllü öğretmenlerle iş birliği gerçekleştirerek TEMA Vakfı’nın ücretsiz doğa eğitimlerini toplumun tüm kesimlerine yaygınlaştıracak.

TEMA Vakfı Aydın Efeler ilçe ekibi, kamuoyunu bilgilendirme ve bilinçlendirmede en önemli desteği ilçede görev yapan basın mensuplarından alacağına inanıyor. Yapılan tüm faaliyetler düzenli olarak yerel basınla paylaşılacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER