banner47
r

Denetime çıkan maliye ekipleri, sahte dezenfektanları polise teslim etti

AYDIN GELİR İDARESİ BAŞKANLIĞI TARAFINDAN KORONA VİRÜSÜ FIRSATÇILARINA YÖNELİK YAPILAN DENETİMLER KAPSAMINDA BİR MEDİKAL MAĞAZASINDA ÇOK MİKTARDA DEZENFEKTAN ADI İLE PİYASAYA SÜRÜLMEK İSTENEN FATURASIZ VE ŞÜPHELİ ÜRÜN ELE GEÇİRİLDİ.

Denetime çıkan maliye ekipleri, sahte dezenfektanları polise teslim etti
banner68
banner108

Aydın Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından Korona virüsü fırsatçılarına yönelik yapılan denetimler kapsamında bir medikal mağazasında çok miktarda dezenfektan adı ile piyasaya sürülmek istenen faturasız ve şüpheli ürün ele geçirildi. Maliye ekipleri tarafından şüpheli malzemelerin tespiti üzerine durum, Aydın Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ekiplerine bildirildi.

Dünyayı etkisi altına alan Korona virüsü nedeniyle haksız kazanç sağlamak isteyen bazı kişi ve kurumları engellemek amacıyla denetimlerine sıklaştıran Aydın Vergi Dairesi Başkanlığı ekipleri gece gündüz çalışmaya başladı. Gıda ürünü satışı yapan iş yerlerinin yanı sıra, sağlık, medikal ve temizlik ürünü satan iş yerlerine de ansızın denetleyen ekipler Meşrutiyet Mahallesi Atatürk Bulvarı üzerindeki bir medikal firmasında yaptıkları denetimde çok miktarda faturası da bulunmayan dezenfektan adı ile piyasaya sürülen şüpheli ürün tespit etti. Maliye ekipleri konuyla ilgili tutanak tutup durumu KOM ekiplerine bildirdi. Olayla ilgili tahkikatın sürdürüldüğü bildirildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER