Sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerin rahatlıkla yapılabileceği modern spor tesisleri ve alanlarının yapımı sürüyor.

Gençlerin spor tutkusunu geliştirmek, onları spora teşvik etmek amacıyla Gençlik ve Spor Bakanlığının katkıları, Aydın Valiliğinin koordinesiyle 2023 yılı ilk çeyreği itibariyle, 95 halı saha, 9 Gençlik Merkezi, 7 yüzme havuzu, 4 sentetik çim yüzeyli saha, 5 spor salonu, 6 tribün, 4 soyunma odası, 1 tenis kortu, 1 go-kart pisti ve 1 motorkros pisti olmak üzere toplam 133 proje hayata geçirilmektedir. Bu projelerden 88’i tamamlanmış, 27’si devam etmekte, 10 ihale aşamasında, 8’ ise proje aşamasındadır.

81 ADET HALI SAHA YAPIMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Gençlik ve Spor Bakanlığının desteğiyle gençlerin daha iyi şartlarda spor yapabilmesi amacıyla ilimizde 89 halı sahanın yapımı gerçekleştirildi. Bu halı sahalardan, 11’i Çine, 10’u Nazilli, 15’i Söke, 13’ü Efeler, 9’u Didim, 5’i Germencik, 4’ü Yenipazar, 6’sı Kuşadası, 8’i İncirliova ilçesinde hizmete hazır hale getirildi ve gençlerin hizmetine sunuldu. 2023 yılı ilk döneminden itibaren ise 14 halı sahanın ise yapımına devam edilmektedir.

Efeler ve Sultanhisar ilçelerindeki spor salonlarının yapımı devam etmekte olup, Söke ve İncirliova ilçelerindeki spor salonları ihale aşamasındadır. Kardeşköy, Serçeköy’deki çim yüzeyli saha yapımı devam etmektedir. Söke Stadyumu ihale aşamasında, Efeler Stadyumu ise proje aşamasındadır. 6 adet tribün yapımı ile 4 adet soyunma odası yapımı (Kardeşköy, Serçeköy, Nazilli ve Yenipazar’da) devam etmektedir.

 

İLİMİZDEKİ GENÇLİK MERKEZLERİNİN VE YÜZME HAVUZLARININ SAYISI ARTIYOR

Çine, Didim, Germencik, Yenipazar, Efeler, Sultanhisar ilçelerinde Gençlik Merkezi yapım süreci devam etmekte olup; Söke, Kuşadası, İncirliova ilçelerinde ihale aşamasındadır. İlimizin muhtelif ilçelerinde yapımı planlanan 7 yüzme havuzundan 3’ünün yapım süreci başlamış, 3’ü ihale aşamasında, 1’i proje aşamasındadır.

           

 

NAZİLLİ’YE GO-KART PİSTİ YAPILIYOR

Nazilli ilçesi go-kart pistinin yapımına 30.01.2023’te başlanmış olup proje 28.07.2023’te tamamlanacaktır.  Go-kart pisti yapım projesi; 800 m asfalt pisti, araç kapalı alanı, idari ve kafeterya kısmı ve çevre düzenlemesinden oluşmaktadır.

YENİPAZAR İLÇEMİZE MOTORKROS PİSTİ YAPILIYOR

Yenipazar ilçemizdeki motorkros pisti yapımı, proje aşamasındadır.

Bakanlığımızın desteği Valiliğimizin koordinasyonuyla sürdürülen çalışmalarla ilimizdeki gençlerin sportif ve kültürel faaliyetlerini gerçekleştirebileceği spor tesislerinin büyük bölümü tamamlanmıştır, ihalesi yapılan ya da projelendirilen yatırımların da tamamlanması için çalışmalar titizlikle yürütülmektedir.

Resim1