FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Aydın’da yırtıcı kuş avlayan kişi yakalandı Aydın’da yırtıcı kuş avlayan kişi yakalandı

(Haber: Yusufhan TORAMAN)
Resmî Gazetede yayımlanan kararla 57 ilin valisi değişmişti. Aydın Valisi Hüseyin Aksoy Eskişehir’e atanmıştı. Aksoy yerine göreve gelen eski Bursa Valisi Yakup Canbolat, Aydın Valiliği önünde düzenlenen resmî törenle Aydın Protokolü tarafından karşılandı. Protokolün içerisinde kurum müdürleri, kaymakamlar, belediye başkanları ve komutanlar yer aldı. Yeni Vali Canbolat’a çiçek takdim edildi. Yakup Canbolat bir basın açıklaması yaptı. Açıklamada yeni görevi için iyi temennilerde bulunan Canbolat şunları söyledi:
“Ülkemizin kadim şehri Aydın’ımızda sizlerle birlikte olmaktan büyük mutluluk duyduğumu ifade etmek istiyorum. Bu güzel kentin sahip olduğu tüm değerlere ve saygıdeğer insanlarıma hizmet etme fırsatını veren Sayın Cumhurbaşkanımıza ve Sayın İçişleri Bakanımıza buradan şükranlarımızı sunuyoruz. Yine bugüne kadar Aydın’a hizmeti geçen tüm devlet erkanına, milletvekillerimize, öncelikle bugün görevi bırakan valimize başta olmak üzere her kademedeki bürokratlara, STK’lere ve tüzel kişilere gönülden teşekkür ediyorum. Bizler yüce Türk milletinin büyük bir devletin ve şanlı bir tarihin mensuplarıyız. Devletimize, milletimize ve tarihimize karşı sorumluluklarımızı yerine getirebilmek için var gücümüzle çalışmak hepimizin en temel görevlerindendir. Biz de Aydın Valisi olarak çalıştığımız süre ne kadar olursa olsun bu gerçeğin bilincinde olacağız. Görevde bulunacağımız süre içinde Aydın'a en iyi şekilde hizmet etmeyi temel ilke olarak benimsedik. Bunun için öncelikle ilimizi en kısa sürede tanımaya, onu bütün yönleriyle değerlendirmeye çalışacağız.”
Vali Canbolat yönetin anlayışlarının nasıl olacağının da altını çizdi:
“Yönetim anlayışımız her zaman adil, şeffaf, hesap verebilir, verimli ve etkili bir yönetim şekli olacaktır. Her zaman halkımızın sorunlarına açık çözüm odaklı ve toplumun tüm kesimlerini kucaklayan bir çalışma modeliyle uygulayacağız. Yönetim geleneğimizin önemli bir unsuru olan istişareye başvuracak, sorunlara mutlaka taraflarıyla konuşarak görüşerek çözme gayreti içerisinde olacağız. Bütün kamu kurum ve kuruluşlarımız uyum ve hizmet birliği içinde hızlı, vatandaşı her zaman önceleyen bir anlayışla çalışmalarını sürdüreceklerdir. Ecdat yadigarı Aydınımızın ekonomik, sosyal, kültürel, sportif, çevresel ve turistik bütün değerlerine sahip çıkmak, bu değerleri korumak ve geliştirmek için var gücümüzle gece gündüz demeden çalışacağız. Kamu hizmetlerinin vatandaşlarımıza en sağlıklı şekilde ulaştırılması, toplumdaki dezavantajlı kesimlere öncelikle ulaşılması, temel hedeflerimiz arasında yer alacaktır. Bu çerçevede devletimizin her zaman vatandaşımızın hizmetinde ve yanında olduğunu hissettirmek temel görevimizdir. Atanmış değil, adanmış bir anlayışla çalışacağız.”
Konuşmasının ardından makamına geçen Vali Yakup Canbolat, göreve başlama defterini imzalayarak resmen Aydın Valisi olarak görevine başladı.