İzmir'den Aydın'a yüklü miktarda uyuşturucu getirileceği bilgisi alan polis ekipleri , tacirleri kıskıvrak yakalayıp cezaevine gönderdi.

Aydın’da 2 göçmen kaçakçısı ve bir dolandırıcı yakalandı Aydın’da 2 göçmen kaçakçısı ve bir dolandırıcı yakalandı

Aydın İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Ekipleri kente uyuşturucu girmesine izin vermiyor. Aydın merkezi dahil ilçelerinde de faaliyetlerini tüm hızıyla sürdüren ve kuş uçurtmayan ekipler İzmir'den Germencik'e uyuşturucu taşıyan tacirleri yakaladı.

Germencik Cumhuriyet Savcılığının Koordinesinde uzun süredir yürüttüğü bir soruşturma kapsamında dün akşam saatlerinde İzmir istikametinden Germencik Ortaklar Mahallesi'ne yüklü miktarda uyuşturucu getiren içerisinde Murat A. Mahsun A. ve Feriz K'nın içinde bulunduğuı 48 YP 865 plaka sayılı araç durduruldu. Araçta yapılan aramada 17 gram satışa hazır hale getirilmiş metamfetamin maddesi  l, iki adet 9 milim tabanca, 19 adet dolu tabanca fişeği ele geçirildi. Aynı operasyon kapsamında daha öncede Murat A. isimli kişiden bir adet 9 milim ruhsatsız tabanca ele geçirilmişti. Gözaltına alınan ve işlemlerinin tamamlanmasının ardından Germencik Adliyesine çıkartılan şüphelilerden Murat A. ve Feriz K. uyuşturucu madde ticareti yapmak suçundan tutuklandı. Mahsun A. ise ifadeden sonra serbest bırakıldı.