Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Aydın Meslek Yüksekokulu’nun taşınacağı iddiası üniversite camiasında büyük yankı uyandırdı.

Sosyal ve teknik programlarında yaklaşık 3 bin 500 öğrencinin eğitim gördüğü Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Aydın Meslek Yüksekokulunun merkez kampüsteki binasında, bir süre önce karot testi ve zemin etütleri yapıldı.

Edinilen bilgiye göre, zemin etüdü sonucunda zeminin ‘bataklık’ olduğu ve binanın depreme dayanıksız olduğu iddia edildi. 

Kimi kaynaklara göre tartışmalı olan zemin etüdü raporları üzerine, Aydın Meslek Yüksekokulu binasının boşaltılması ve öğrencilerin farklı bir bölgede eğitime devam etmesi yönünde girişimlere başlandığı öğrenildi. 

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Aydın Meslek Yüksekokulu ile ilgili konunun önümüzdeki günlerde eğitim komisyonuna, burada alınacak karar doğrultusunda ADÜ Senatosuna getirilmesi bekleniyor. 

YÜKSEKOKUL GERMENCİK’E Mİ TAŞINACAK?

Adnan Menderes Üniversitesi yönetiminin Yüksekokulu Germencik’e taşımayı planladığı belirtiliyor. Ancak yaklaşık 3 bin 500 öğrencisi bulunan Aydın Meslek Yüksekokulu için Germencik’teki bin 500 kapasiteli mevcut binanın yetersiz kalacağı değerlendiriliyor. 

Merkez kampüsünde eğitim hayatına başlayan ve mevcut duruma göre tercihini yapan öğrencilerin alınacak ani kararla Germencik’e taşınması ihtimali, barınma ve ulaşım sorununu da gündeme getirdi.

Aydın Meslek Yüksekokulu ile ilgili kararın önümüzdeki günlerde belli olacağı ifade edildi.