banner47

“Ülkeyi kadınlarla el ele verip, yeniden ayağa kaldıracağız”

Aydın Kurucu İl Kadın Kolları Başkanı, Aydın Efeler Büyükşehir Meclis Üyesi İYİ Partili Semra Yücel İYİ Parti’nin kuruluşunun 4.yılı sebebiyle sosyal medyadan yayınladığı mesajda, Bu ülkeyi kadınlarla el ele verip, yeniden ayağa kaldıracağız” dedi.

“Ülkeyi kadınlarla el ele verip, yeniden ayağa kaldıracağız”
banner68

Yücel sözlerine şöyle devam etti, “Ulu Önder, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “En büyük eserim” dediği Cumhuriyeti, biz Türk milletine armağan edişinin, 98. yıl dönümünü büyük bir coşkuyla kutladık. Tüm yurttaşların hakları ve eşitliğini esas alan cumhuriyetimiz, kula kulluk düzeninin yıkılarak, eşit yurttaşlığı getiren sistemin adıdır. Yani kısacası hak-hukuk-adalet-özgürlük ve eşitliktir.

Diğer kutlamamız ise İYİ Parti’nin kuruluşunun 4.yılını İstanbul İl Başkanlığımızın ev sahipliğinde Haliç Kongre Merkezinde ülkemizin dört bir yanından gelen dava arkadaşlarımızla gerçekleştirdik. Her iki coşku ve kutlama biz kadınlarda çok büyük anlam taşımaktadır. Kadınlara özgür bir kimlik kazandıran lider Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve biz kadınlara verilen özgürlüklere sahip çıkmak için mücadele eden kadın bir lider Meral Akşener.

Partimizin 4.kuruluş yıldönümü manifestosundan Genel Başkanımız Meral Akşener korkmadan yaşayan kadınlarımız için mücadele edeceğini milletimize şöyle duyurdu:

“Aziz milletim,

İstanbul Sözleşmesi’ni, amansız fakatsız, hayata geçireceğiz. Kadınların fiziksel, psikolojik ve ekonomik olarak, baskı, şiddet ve işkence görmesini, görmezden gelmeyeceğiz. Öldürülen her kadın, devletin sorumluluğundaydı. İktidardakiler, onlara sahip çıkmadı. Ama bizimle birlikte, kadınlar artık sahipsiz kalmayacak. İYİ Parti iktidarında kadın, iş gücüne daha fazla katılacak. İş hayatında hak ettiği değeri görecek. Ev kadınları için de, projeler ortaya koyacağız. Kadın kooperatiflerimiz ile birlikte; Kadın kooperatiflerimiz ile birlikte; Daha hür ve adil Türkiye, ancak kadınların çabasıyla mümkündür. Bir kadın olarak söylüyorum ki; bu ülkeyi kadınlarla el ele verip, yeniden ayağa kaldıracağız.”

Ve bizlere sordu; Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün açtığı yolda, gösterdiği hedefe, durmadan yürüyeceğinize, söz veriyor musunuz? Cumhuriyetin, temel değerlerini, korumaya ve kollamaya söz veriyor musunuz? Genel Başkanımıza bu kutlu yolda mücadelede eden biz kadınlar olarak Cumhuriyet’in bize verdiği değerlere sahip çıkmak için, Eylül ayında kadın cinayetinde öldürülen 26 kadın için, kadın işsizliğin azalması için, ekonominin sıkıntılarından en çok etkilenen biz kadınlar olmamak için sizinle yürüyeceğimize “Söz Veriyoruz” ”

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sınayi İlhan
Sınayi İlhan - 1 ay Önce

Kadın eli bereketlidir inşAllah dileklerin ve dileklerimiz gercekleşek

SIRADAKİ HABER