banner47

Sosyal Danışma Merkezi’nden 112 Acil Çağrı Merkezi personeline eğitim

Aydın Valiliği İl Sosyal Etüt ve Proje Müdürlüğü bünyesinde hizmet Portakal Çiçeği Yaşam Atölyesi Ergen Psiko Sosyal Danışma Merkezi, Aydın 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlüğü personeline eğitim verdi.

Sosyal Danışma Merkezi’nden 112 Acil Çağrı Merkezi personeline eğitim
banner68
Türkiye’de valilik bünyesinde ilk olma özelliği taşıyan Aydın Valiliği İl Sosyal Etüt ve Proje Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren Portakal Çiçeği Yaşam Atölyesi Ergen Psiko Sosyal Danışma Merkezi, Aydın 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlüğü personeline eğitim verdi.
Çağrı Alıcı ve Çağrı Yönlendirici olarak çalışan personelin tamamına yönelik düzenlenen ve bir hafta süren eğitim semineri boyunca, alanında yetkin Uzman Psikolog Suzan Aksüt Osmanağaoğlu ve Psikolog Gamze Lalaşahin tarafından İnsan İlişkileri ve İletişim ile Kaygı ve Stres Yönetimi konularında interaktif bir eğitim verildi.
Özellikle 112 Acil Çağrı Merkezini arayan kişilerin kaygı düzeyinin yüksek olması nedeniyle Çağrı Alıcı ve Çağrı Yönlendirici personelin sakinleştirici bir üslupla iletişim kurmasının son derece önem arz ettiğini ifade eden 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürü Neşe Şahin, bu tür eğitimlerin ilerleyen süreçlerde de devam edeceğini belirtti.

Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2021, 15:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER