banner47

Sarıgül: Aydın Ege Bölgesi’nin parlayan yıldızı olacak

Partisinin Aydın İl Başkanlığı binasında açıklama yapan Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, “Aydın Ege Bölgesinin parlayan yıldızı olacak” dedi. 

Sarıgül: Aydın Ege Bölgesi’nin parlayan yıldızı olacak
banner68
banner108

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, partisinin Aydın İl Başkanlığı’nı ziyaret ederek basın açıklaması düzenledi. Burada, iktidara eleştirilerde bulunan Mustafa Sarıgül, “Bir kişinin aklına, insafına kalmış bir Türkiye kimin işine gelir? Dış güçlerin işine gelir ama bizim işimize gelmez. Bu tek adam düzeni bize yaramaz. Biz bu düzeni bozarız. Bu yönetime razı olmak Türkiyemiz’e artık yakışmaz. Bize yakışan cesarettir. İnanıyoruz ki değişim cesaret ister, o yürek de Türkiye Değişim Partisi’nde var. O yürek, milyonlarca yurttaşımızda var. O yürek, Aydın’ın Efelerinde, Selçuk Yasan başkanımızda ve çalışma arkadaşlarında var” dedi. 
“YABANCI ÇİFTÇİYE VERDİĞİNİZ PARANIN ÜÇTE BİRİYLE AYDIN ÇİFTÇİSİ İHYA OLURDU”
Türkiye’de 20 yıl önce 20 milyon ton buğday üretildiğini ancak bugün de bu rakamın aynı kaldığını söyleyen Sarıgül, “Soruyorum, 20 milyon tonu 50 milyon tona neden çıkarmadınız? Onu da mı dış güçler engelledi. Ülkenin petrolü tarımdır. Yılda 50 milyon ton buğday üretsek petrole de gerek kalmaz. Türkiye güçlü ve zengin bir ülke olur. Bizim köylümüzü bıraktınız, 19 yılda 120 milyar dolarlık tarım ithalatı yaptınız. Onları da size dış güçler mi yaptırdı? 19 yılda 120 milyar dolar Türkiye’nin parasını Türkiye’deki çiftçiye vereceğinize Alman, Fransız çiftçisine, yabancı çiftçilere verdiniz. Bu desteğin onda birini Aydınlı çiftçiye verseydiniz inanın Aydın çiftçisi ihya olurdu” diye konuştu. 
“TÜRKİYE’DE EKİLMEYEN ARAZİ KALMAYACAK”
İktidara geldiklerinde tarıma, hayvancılığa ve turizme son derece büyük önem vereceklerini belirten Sarıgül,  “Tarımla, hayvancılıkla ilgili devlet işletmelerini yeni baştan kuracağız. Şirketlere, köprülere, otoyollara nasıl taşıt garantisi verildiyse, çiftçilerimize de alım garantisi vereceğiz. Türkiyemiz’de ekilmeyen, biçilmeyen bir tek arazi kalmayacak. Çiftçilerimizin bankalara, tarım kredi kooperatiflerine olan borçlarının faizini yüzde yüz sıfırlayacağız” ifadelerini kullandı. 
“ÜÇÜNCÜ KERE AYDIN’A GELECEĞİM”
Aydın’ı öne çıkaracak çalışmalar planladıklarını söyleyen Sarıgül, “Aydın Ege Bölgesinin parlayan yıldızı olacak. Daha Aydın ile ilgili arzu ettiğim çalışmayı yapabilmiş değilim. Önce Türkiye’deki bütün illerimizi birer kere daha dolaşıp üçüncü kere Aydın’a geleceğim. Aydın Ege’nin incisi, Türkiye’nin yıldızı olmaya aday bir kenttir” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2021, 12:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner140

banner139