banner47

Mustafa Savaş'tan 29 Ekim mesajı

AK Parti Aydın Milletvekili ve TBMM KİT Komisyonu Başkanı Mustafa Savaş, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Mustafa Savaş'tan 29 Ekim mesajı
banner68

Mustafa Savaş, yazılı olarak yayımladığı mesajında şu ifadeleri kullandı: Cumhuriyetimizin 98. Kuruluş yıl dönümünü kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Vatanının ve milletinin geleceği, bayrağı, ezanı, kutsalları uğruna gözünü kırpmadan şehadete yürüyen ecdadımız, Kurtuluş Savaşı’yla birlikte yeni bir sayfa açmış ve Cumhuriyet’imiz ilan edilmiştir. Güçlü Türkiye’nin temellerinin atıldığı bu tarihi gün ile millet iradesinin her şeyin üstünde olduğu gerçeği tüm dünyaya açıkça belirtilmiştir.

Vatanımızın varlığına kast eden işgal güçlerine karşı gösterilen mücadele sonucu bağımsızlığımızı kazandığımız kurtuluş destanıyla Cumhuriyet bizlere emanet bırakılmıştır. Bizler de, bu önemli emanetimize sahip çıkarak bugün dahi devam eden saldırıları tek tek boşa çıkarıyoruz.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde tam bağımsız Türkiye, bugün hiçbir söz ve eyleme karşı boyun eğmemektedir. Bugün artık, söz konusu, kendi milli güvenliğimiz ve tarihi sorumluluklarımız olduğunda hiç kimseye bakmadan, hiç kimseden icazet almadan yalnızca kendi kararı ve imkânlarıyla istediğini yapabilen bir Türkiye var. Ülkemizin, kendi iradesiyle hareket etmesinden rahatsız olanlar, ne yaparlarsa yapsınlar hiçbir şekilde başarıya ulaşamayacaklardır. Cumhuriyetimizin kurucu iradesinin o gün ortaya koyduğu irade, bizlere de büyük sorumluluklar yüklemekte; bizler de 2023, 2053 ve 2071 hedeflerimize doğru aynı azim ve kararlılıkla yürümekteyiz.

Bu duygu ve düşüncelerimle, Cumhuriyetimizin, 98. kuruluş yıl dönümünü en kalbi duygularımla kutluyorum. Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere aziz şehitlerimizi ve ebediyete irtihal etmiş kahramanlarımızı rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyorum.

Cumhuriyet Bayramı’mız kutlu olsun!

Güncelleme Tarihi: 28 Ekim 2021, 20:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER