banner47

Efeler Belediyesi 2 proje için ihaleye çıktı

Efeler Belediyesi, Zafer Mahallesi’ndeki eski minibüs garajı alanında uygulanacak proje ile Adnan Menderes Mahallesi’nde inşa edilecek kapalı pazaryeri için ihaleye çıktı.

Efeler Belediyesi 2 proje için ihaleye çıktı
banner68

Efeler Belediyesi, uzun süredir atıl durumda olan Zafer Mahallesi’ndeki eski minibüs garajı alanında yapılacak yeraltı otoparkı, çarşı, kültür merkezi ve istinat duvarı ile Adnan Menderes Mahallesi’nde inşa edilecek kapalı pazaryeri projesi için ihaleye çıktı. İhalenin 7 Eylül 2021 günü saat 11.00’de Yedi Eylül Mahallesi İzmir Bulvarı ESKO İş Hanı’nda yapılacağı kaydedildi.

Resmî ilan portalı ‘İlan.gov.tr’ adlı sitede yayımlanan ihale ilanında, Efeler Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü’nce yeraltı otoparkı, çarşı, kültür merkezi ile istinat duvarı inşaatı yaptırılacağı belirtildi. İhale edilen işin niteliği ve türüyle ilgili, “3 bin 303 metrekare taban alanlı betonarme ve çelik konstrüksiyon esaslı, yeraltı otoparkı, çarşı, kültür merkezi, iksa ve istinat duvarı Ayrıntılı bilgiye EKAP’ta yer alan ihale dokümanı içinde bulunan idari şartnameden ulaşılabilir” bilgilerine yer verildi. İlanda, sözleşmenin imzalandığı tarihten 5 gün içinde yer teslimi yapılacak işe başlanacağı aktarılırken, işin süresinin yer tesliminden itibaren 750 takvim günü olduğu bildirildi.

“2 YILA BİTİRECEĞİZ”

Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, “Zafer Meydanı yıllardan beri atıl durumda duruyordu. Altına otopark, üstüne çarşı, arka tarafı hem konferans – tiyatro salonu hem de nikah salonu yapacağız. Bu çalışmayı 2 yıl içinde bitireceğiz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER