banner47

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: Aydın için iki önemli yolun bitiş tarihi duyurdu

Bayraklı Manavkuyu'da düzenlenen Deprem Konutları Teslim Töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Seferihar’dan Kuşadası’na kadar olan ayrım yolundaki çalışmaları 2022’de,  Selçuk-Ortaklar-Aydın yolunu ise 2023 yılında tamamlayacaklarını bildirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: Aydın için iki önemli yolun bitiş tarihi duyurdu
banner68

Cumhurbaşkanı  Erdoğan, "Afetlerin ne zaman yaşanacağı bilinmediği için bir kez daha tüm vatandaşlarımıza riskli yapılarını süratle dönüşüme sokmaları çağrısında bulunuyorum." dedi.
Özellikle depreme hazırlık için çok önemli adımlar attıklarını belirten Erdoğan, Türkiye'nin son 120 yılda 80 bin insanını depremlerde kaybetmiş bir ülke olduğuna dikkati çekti.
Türkiye'nin her yıl 20, 25 defa, büyüklüğü 5'ten fazla deprem yaşadığına ve bu depremlerin çok büyük bir kısmının da eskiden beri bilinen fay hatları üzerinde gerçekleştiğine işaret eden Erdoğan, "Her fırsatta tekrarladığımız 'Deprem öldürmez, bina öldürür' gerçeğine uygun şekilde 81 ilimizin tamamında riskli binaları belirliyor ve dönüşüme tabi tutuyoruz." dedi.
Bir diğer konuya değinen Erdoğan, Torbalı-Ödemiş-Kiraz yolunu, Belevi-Tire bölünmüş yolunu, İzmir-Seferihisar-Selçuk-Kuşadası ayrım yolunu, otoyol kavşağı Torbalı-Belevi yolunu, İzmir-Çeşme ayrımı Karaburun yolunu seneye, Selçuk-Ortaklar- Aydın yolunu ve İzmir-Turgutlu ayrımı Kemalpaşa-Torbalı yolunu ise 2023 yılında tamamlayacaklarını bildirdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner140

banner139