banner47

"İstifamızın sebebi ilçe başkanının antidemokratik yöntemleri"

CHP Nazilli İlçe Başkanlığı’nda yönetim kurulu üyeliğinden istifa eden 11 isim, konuyla ilgili açıklama yaptı. Ortak açıklamada, “İstifalarımızın sebebi ilçe başkanının antidemokratik yöntemleri ısrarla uygulamaya devam etmesidir” denildi.

"İstifamızın sebebi ilçe başkanının antidemokratik yöntemleri"
banner68

CHP Nazilli İlçe Teşkilatı’nda yönetim kurulu üyelerinden 11 kişi istifa dilekçelerini sunmuş, istifaların onaylanmasının ardından İlçe Başkanı Serkan Sevim’in başkanlığı düşmüştü. Görevi bırakan 11 üye, yaşanan gelişmeyle ilgili ortak bir açıklama yaparak gerekçelerini kamuoyuyla paylaştı. 

Açıklamada, istifaların nedeni ‘İlçe Başkanı Serkan Sevim’in antidemokratik yöntemleri’ gerekçe gösterildi. 

11 üyenin imzasıyla yayınlanan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“İstifalarımızın sebebi aile içinde fikir ayrılıklarımızın olması ve ilçe başkanının antidemokratik yöntemleri ısrarla uygulamaya devam etmesidir. 

Bizler gerekli eleştirilerimizi ve görüş ayrılıklarımızı demokratik çerçevede, parti içinde gerekli örgüt toplantılarında ve yapılacak olan olağanüstü kongrede belirtir, sorunlarımızı aile içinde çözüme kavuştururuz. 

İstifalarımız, yalnızca ilçe yönetim kurulu üyeliğinden olup, onurla ve gururla taşıdığımız Cumhuriyet Halk Partisi üyeliğimiz ile hiçbir alakası yoktur. Partimize karşı aidiyetimiz ve sorumluluğumuz devam etmektedir. 

İstifalarımız, kimsenin ve hiçbir unsurun etkisi, baskısı ve yönlendirmesi sebebiyle olmamıştır.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER