banner47
r

Çetindoğan oda ahilerini ziyaret etti

Koronavirüs salgını nedeniyle bir süredir oda ve ahi ziyaretlerine ara veren Aydın Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Selahittin Çetindoğan, ahi ziyaretlerine tekrar başladı. Bu kapsamda, Yenipazar Esnaf ve Şoförler Odası’nı ziyaret eden Çetindoğan, “Hem tedbirlere uyuyoruz hem de ziyaretlerimizi çok kısa tutuyoruz” dedi

Çetindoğan oda ahilerini ziyaret etti
banner68
banner108

Ziyaretlerle ilgili açıklama yapan Çetindoğan, şöyle dedi:
“Koronavirüs tedbirleri kapsamında ahi ziyaretlerimize uzunca bir ara vermiştik. Her sene ahilik haftası kutlamasından sonra tüm odalarımızın ahi adaylarını ziyaret edip onlara küçük hediyeler veriyoruz. Bu sene maalesef pandemi şartlarında birkaç odamızı ziyaret ettikten sonra alınan tedbirler gereği biz de ziyaretlerimizi durdurmuştuk. Şimdi tekrar başladık fakat kurallara elimizden geldiğince uyarak ziyaretlerimizi çok kısa gerçekleştiriyoruz.
Uzun zamandır toplantılarımızı yüz yüze gerçekleştirmiyoruz. İlçelerdeki oda başkanlarımızla sadece telefonla iletişime geçiyor ve eğer bir sorun varsa uzaktan çözmeye çalışıyoruz.  Bu ziyaretlerde oda başkanlarımızla kısa da olsa istişare etme fırsatımız oluyor. İlçedeki esnafın durumunu, pandemiden nasıl etkilendiğini ve nelere ihtiyaç olduğunu birebir görebiliyoruz.  
Geçen günlerde Yenipazar Esnaf ve Şoförler Odası, Atça Esnaf Odası, Sultanhisar Esnaf Odası, Yazıkent Esnaf Odası ve Bozdoğan Esnaf ve Şoförler Odamızın ahi adaylarını ziyaret ettik. Yıllarını adadıkları mesleklerinde uzun yıllar sağlıkla çalışabilmelerini diliyorum, onlar için hazırladığımız plaketlerimizi takdim ettik. Diliyoruz ki bir an önce her şey yoluna girsin. Bizler de eskisi gibi hem esnafımızın hem de oda başkanlarımızın yanındaki yerimizi alalım.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER