banner47
r

Başkan Erden, reçeliyle bilinen turunç meyvesinin ekşisini yaptırdı

Yenipazar Belediye Başkanı Yüsran Erden, reçeliyle bilinen turunç meyvesinden yeni bir ürün ortaya çıkardı. Yaptırdığı ‘Turunç Ekşisi’ni sosyal medya hesabından paylaşan Erden, “Ticari bir ürün olarak değerlendirilebilir” önerisinde bulundu. 

Başkan Erden, reçeliyle bilinen turunç meyvesinin ekşisini yaptırdı
banner68
banner108

Aydın’ın her ilçesinde bolca bulunan, caddelerde ve sokaklarda rastladığımız turunç meyvesi için dikkat çeken bir öneri geldi.  Yenipazar Belediye Başkanı Yüsran Erden, kıymalı pidelerin yanında verilen ve kabuklarından yapılan reçeliyle bilinen turunç meyvesinin ekşisini yaptırdı. 
Turunç Ekşisini sosyal medya hesabından paylaşan Erden, ticari bir ürün olarak değerlendirilmesi önerisinde bulundu. 
Erden’in paylaşımında şu ifadeler yer aldı: 
“Turunç ağacımız çoktur. Bahçelerimizde olmasının yanında, susuzluğa dayandığı, yaz-kış yeşil yapraklı oluşu ve renkli meyveleriyle cadde ve sokaklarımızı da süsler. Kıymalı pidemizde, yemeklerimizde ekşi olarak kullanırız, kabuklarından reçel yaparız.
Belediyemiz her yıl ağaçlardan toplar, pidecilere dağıtır, kalanı da Kadın Kooperatifimize reçel yapmaları için verir. Turunç meyvesinden yeni bir ürün önerisi olması için evde Turunç Ekşisi yaptırdım. Suyunu sıktılar, süzdüler ve koyulaşıncaya kadar kaynattılar. Nar ekşisi gibi. 
Tatmaları için verdiklerim beğendiler. Siz de gecikmeden yapın deneyin! Ayrıca kendimiz için yaptığımızın dışında ticari bir ürün olarak değerlendirilebilir.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER