banner47

Aydın kırmızı oldu! Neler yasak, neler serbest?

Koronavirüs salgınında artan vakalar nedeniyle kırmızı iller kategorisine giren Aydın’da yeni kısıtlamalar geldi. Buna göre, ilde artık Cumartesi ve Pazar sokağa çıkmak yasaklandı. Ayrıca, Türkiye'nin tamamında sokağa çıkma sınırlaması akşam 21:00 ve 05 olarak her gün devam edecek.

Aydın kırmızı oldu! Neler yasak, neler serbest?
banner68

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısı sonrası alınan kararları açıkladı. Buna göre, geçen günlerde turuncu olan Aydın, artan vakalar nedeniyle kırmızıya döndü. 

HAFTA SONLARI YASAK VAR 

Çok yüksek riskli iller arasında bulunan Aydın’da hafta sonları iki gün sokağa çıkma yasağı uygulanacak. Vatandaşlar, artık hafta sonları dışarı çıkamayacak. 

LOKANTA VE KAFELERİN DURUMU 

Lokanta ve kafe gibi işletmeler renk ayrımı olmaksızın yüzde 50 kapasite şekilde çalışabilecek. Kapanma saati sonrası ve sokak kısıtlaması günlerindeki paket servisi devam edecek. Aydın’da da kısıtlama olmadığı saatlerde faaliyetlerine devam edebilen lokanta ve kafeler, hafta sonu ve akşam kısıtlama saatlerinde paket servis şeklinde çalışacak. Bu süreç Ramazan ayına kadar devam edecek. 

RAMAZAN AYINDA KAPANIYORLAR 

Ramazan ayında kafe ve lokantalar tamamen dükkanı kapatarak bir ay boyunca sadece paket servis hizmeti verebilecek. 

Bu konuda Erdoğan’ın açıklaması şöyle:

“Ramazan ayında fedakarlık yapacağız. Ülke genelinde hafta sonu sınırlaması uygulayacağız. Sadece Ramazan boyunca lokanta ve kafe gibi işletmeler hizmetlerini paket servisle sınırlandıracak. Yine ramazan boyunca toplu iftar ve sahur gerçekleştirilemeyecektir.”

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2021, 20:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER