banner47

Aydın Büyükşehir Belediyesi'nden çiftçiye fidan desteği

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Nazilli İsabeyli Mahallesi’nde meydana gelen orman yangınında ağaçları zarar gören çiftçiye sahip çıktı. İsabeylili çiftçilere zeytin ve incir fidanları dağıtıldı.

Aydın Büyükşehir Belediyesi'nden çiftçiye fidan desteği
banner68
banner108

Aydın Büyükşehir Belediyesi, geçtiğimiz yıl İsabeyli Mahallesi’nin üst kesimlerinde zeytin ve incir ağaçlarının bulunduğu alanda meydana gelen orman yangının ardından harekete geçti. Güçlükle kontrol altına alınan yangın sonrası ağaçları yok olan çiftçiler, Büyükşehir ekiplerinin çalışmalarıyla tespit edildi. Başkan Özlem Çerçioğlu, yangında zarar gören çiftçilere zeytin ve incir fidanı desteğinde bulundu. İsabeyli Mahallesi’ne getirilen zeytin ve incir fidanları, Aydın Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Daire Başkanlığı ekipleri tarafından çiftçilere teslim edildi.

MUHTAR ÇELİK, “ÇİFTÇİLERİMİZİN YARASINA DERMAN OLDU”

Başkan Özlem Çerçioğlu’nun İsabeylili çiftçilerin yaralarını sarmak için verdiği destekten memnun olduğunu ifade eden İsabeyli Mahalle Muhtarı Birkan Çelik, “2020 yılı Mayıs ayında Ramazan Bayramı’nın ilk günü mahallemizde büyük bir yangın çıkmıştı. Yangında birçok üreticimizin incir ve zeytin ağaçları yandı. Daha sonra Tabanlı dediğimiz mevkide bir yangın daha çıktı. Bu iki yangında zarar gören çiftçilerimize Aydın Büyükşehir Belediyesi sahip çıktı ve bir nebze de olsa yarasına derman oldu. Bugün çiftçilerimizin zeytin e incir fidanları dağıtıldı. Çiftçilerimiz şimdi bu fidanları götürüp bahçelerine dikecek ve bölgenin yeniden yeşillenmesini sağlayacak. Özlem başkanımıza desteğinden dolayı teşekkür ediyorum. Allah razı olsun” dedi. Çiftçilerin en önemli sorunlarından birinin yerli tohum olduğunu söyleyen Muhtar Çelik, “Özlem başkanımız daha önce de yerli tohum hamlesiyle çiftçinin yanında olduğunu göstermişti. Kendilerine çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2021, 22:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER