FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYIN

Aydın Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi bünyesinde bulunan, anne adaylarının bilinçli bir hamilelik ve doğum süreci yaşamasını hedefleyen Gebe Okulu, salgın sürecinin ardından yüz yüze eğitimdeki ilk mezunlarını verdi. Geçen Nisan ayında eğitimlere başlayan anne adayları, tüm konuları tamamladıktan sonra katılım belgelerini düzenlenen törenle aldı.
Törende,  Aydın Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Başhekim Yardımcısı Nuri Küpelikılıç, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Gülten Aras, Gebe Okulu’nda eğitim veren Uzman Ebe Sıdıka Akköprü ve derslere katılan anne adayları yer aldı. 
Eğitimleri tamamlayarak belgelerini alan gebelerin, sağlıklı bir doğum için egzersizlere devam edeceği belirtildi. 
 

AYDIN GEBE OKULU NEDİR?


Aydın Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nde hizmet veren Gebe Okulundan ücretsiz faydalanan anne adayları, kayıt sürecinin ardından kendileri için hazırlanan sınıfta haftanın belirli günleri eğitimlere katılıyor. Gebeler burada Uzman Ebe Sıdıka Akköprü tarafından beslenme, egzersiz, anne karnında bebeğin gelişim süreçleri, doğru emzirme, anne sütü faydaları ve yeni doğan bebek bakımı gibi pek çok konuda eğitim alıyor.

WhatsApp Image 2022-05-10 at 15.14.25