Aydın Kapalı Cezaevi’nde kalan mahkumların okuması için, cezaevi içerisinde kurulan kütüphaneye gönderilmek üzere kitap bağışı kampanyası başlatıldı.

Cumartesi günü 18.57'de herkes aynı şeyi yapacak Cumartesi günü 18.57'de herkes aynı şeyi yapacak

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü’nün koordinesinde ülke genelinde ceza infaz kurumlarındaki hükümlü ve tutukluların kendilerini geliştirmeleri, boş zamanlarını etkin bir şekilde kullanmaları amacıyla oluşturulan kütüphanelerde değerlendirmek üzere kitap bağışı kampanyası düzenlendi. “Kitap iyileştirir” sloganıyla düzenlenen kampanya kapsamında Aydın Adliyesi’nde kitap bağış standı oluşturuldu. Aydın Cumhuriyet Başsavcısı Kurtca Eker, Adalet Komisyonu Başkanı Önder Kürşad Mutlu ve İl Kültür ve Turizm Müdürü Umut Tuncer ile adliye personelinin katılımıyla açıldı.

Kitap bağışı kampanyasının 15 Şubat’a kadar devam edeceğini belirten Aydın Cumhuriyet Başsavcısı Kurtca Eker, vatandaşları kampanyaya destek olmaya davet etti. Eker, “Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğümüzce, Ceza İnfaz Kurumlarımızdaki hükümlü ve tutukluların okuma alışkanlığı kazanmaları, kütüphaneleri daha etkin kullanabilmeleri ve daha fazla kitaba erişim sağlayabilmeleri amacıyla başlatılan “KİTAP İYİLEŞTİRİR” temalı kitap bağışı kampanyasını Aydın ilinde de başlattık. Kitap bağışı için adliyemiz içerisindeki stand mesai saatleri içerisinde, Forum AVM de açtığımız stand ise saat 10 ile 22 arasında açık tutulacaktır. Hayırlı olmasını diliyorum” dedi.