Avukat Selim Savaş Seyitligil,  yaptığı açıklamada,

"Avukat, bir olaydaki sorunları çözen ve ilgiliye hukuki yardımda bulunan, adaletin gerçekleşmesine hizmet eden kişidir.O ailesini ve vatanını savunurken canını feda etmekten çekinmeyen bir cengaverden daha az yararlı değildir" ( 1500 yıl önce kaleme alınmış Codex Justitianus)

Avukatlık mesleği, sadece bilgi mesleği değil, aynı zamanda bir cesaret mesleğidir. Avukatlık mesleği, her türden iktidarla, otoriteyle, statükoyla sorunu olan bir meslektir, öyle olduğu için avukat devlete karşı insanı, bireyi, hakkı savunan kişidir.

Biz avukatlar, ekonomik , sosyal ve  yargısal baskıyı üzerimizde düne göre bugün daha çok ve daha yoğun hissediyoruz. Mesleğin itibarsızlaştırılması adına olumsuz gelişmelerin yaşandığı bir süreçten geçiyoruz.

Savunma alanında elde edilmiş kazanılmış hakları ortadan kaldıracak bu gelişmelere karşı, avukatlık/ savunma mesleğinin tarihine, pratiğine, hafızasına sahip çıkmak bizim görevimizdir. Unutulmamalıdır ki dün olduğu gibi bugün de avukatlar, HUKUKUN KORKUSUZ ŞÖVALYELERİDİR.

Bu düşüncelerle Ekim ayında yapılacak Aydın Barosu Olağan Genel Kurulunda Barolar Birliği delegeliğine aday olduğumu belirtiyorum” dedi.

avukat2-3