Aydın Berberler, Kuaförler ve Güzellik Salonları Odası Başkanı Serhan Avşar, berber, kuaför ve güzellik salonlarının haftanın bir gün kapanmasını zorunlu hale getiren karar ile ilgili, “Üyelerimizin uzun süredir talep ettiği bir konuydu. Aydın’ımız için hayırlı olsun” dedi.

Ticaret Bakanlığının duyurduğu karara göre, 1 Ekim tarihinden itibaren uygulanmak üzere berberler, güzellik merkezleri ve kuaförler haftanın bir günü kapalı olacak.
Bir il ya da ilçedeki tüm iş yerlerinin aynı gün kapanması zorunlu olmayacak ancak haftada bir gün kapanma zorunluluğu uygulanacak.
“SEÇİMDE SÖZ VERMİŞTİK”
Kararı değerlendiren Aydın Berberler, Kuaförler ve Güzellik Salonları Odası Başkanı Serhan Avşar, “Alınan kararla ilgili genelgenin gönderilmesini bekliyoruz. Valiliklerin koordinasyonunda, odamız ile görüşerek uygulanacak bir karar. Üyemizin talep ettiği, bizim seçimde söz verdiğimiz, yapılması için başvurduğumuz bir konuydu zaten. Bu yönde bir karar alınmasını istiyorduk. Sonunda beklediğimiz karar alındı” dedi.
“ÜYELERİMİZLE BİRLİKTE KARAR VERECEĞİZ”
Kararın esnafa olumlu yönde katkı sağlayacağının altını çizen Avşar, önümüzdeki günlerde üyelerle birlikte kararlar alacaklarını söyledi. Avşar, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Bu karar, öncelikle mesleğimizi yarı kurumsal hale getirmenin ilk adımlarından bir tanesidir. Berberlik, kuaförlük ve güzellik uzmanlığı mesleklerinin basite indirgenmesini önleyecek adımlardan biri. Bu karar, odalarımızın da elini güçlendirecek ve denetleme yetkisini kullanmasının önünü açacak. Üyelerimizin uzun süredir istediği bir konuydu. Bu karar bizi son derece memnun etti. Genelge elimize ulaştıktan sonra yönetim kurulumuzla, üyelerimizle oturup bir karar alacağız.
Üyelerimizin bir sorununun daha çözülmesinden memnuniyet duyuyoruz. Diğer sorunlarımızın çözümü için çalışmaya, üyelerimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Aydın’ımız için hayırlı olsun.”

WhatsApp Image 2022-08-20 at 11.01.52