Avukat Sabri Güleç, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

Başkan Kaya’ya Acarlar’da büyük ilgi Başkan Kaya’ya Acarlar’da büyük ilgi

“Biz avukatların geçmişten bugüne artarak devam eden ve artık içinden çıkılmaz bir hale dönüşen  mesleki ve ekonomik  sorunlarımız artık ne ülkenin ve ne şehrin gündeminde bulunmuyor. Gelecekte günlerde de bulunmayacak maalesef. Şu bir gerçektir ki meslektaşlarımın  sorunların çözümüne yönelik umutları azalmış hatta tükenmiş ve bir o kadar bu mücadele sahipsiz kalmış durumdadır. Ülkemizin ve şehrimizin bugünlerde ana  gündemi yaklaşan yerel seçimler.

Peki ya Mesleğimizin sorunları meslektaşlarımın içinde bulunduğu zorlukların çözümü için devamlılık arz etmesi gereken ve bugünden atılması gereken adımlar. Bunlar eksik ve ağır aksak gidiyor maalesef.

Bu zorluklara karşı verilecek  mücadelenin ana kaynağı, mücadelenin aktörlerinin  birleştiricisi en büyük gücümüz  meslek örgütümüz Baromuzdur.

Baromuzu hak ettiği gücüne yeniden kavuşturmak, meslektaşlarımın mesleğini icra ederken yaşadığı sorunlarını yerinde çözmek, çalışma imkan ve şartlarını kolaylaştırmak ve Aydınımızın  en güçlü meslek örgütü olarak yeniden aktif ve dinamik  hale getirmek için bugünden kararımı vererek 2024 yılı Ekim ayında gerçekleşecek olan Seçimli Olağan Genel Kurulumuzda Baro Başkanlığına adaylığımı açıklıyor ve bugünden itibaren bu  ulvi amaç  için çalışmalarıma başlıyorum.

Tüm meslektaşlarımı bugünden itibaren ve hep birlikte bu yolda birlikte  yürümeye ve bu mücadeleyi birlikte  vermeye davet ediyorum.”

Editör: Meltem Danışman