Aydın'da trafik kazasında hayatını kaybeden kadın son yolculuğuna uğurlandı Aydın'da trafik kazasında hayatını kaybeden kadın son yolculuğuna uğurlandı

Aydın Büyükşehir Belediyesinden konuyla ilgili açıklama geldi.


Efeler Belediyesi Meclisinin Şubat ayı ikinci oturumu gerçekleştirildi.
Efeler Belediyesi Başkanı Mehmet Fatih Atay başkanlığındaki toplantıda, 11 gündem maddesi görüşüldü. 
Meclis toplantısı sonrası açıklama yapan Efeler Belediyesi Başkanı Mehmet Fatih Atay, ‘katı atık parası’ olarak ASKİ tarafından tahsil edilen paranın Efeler Belediyesine ödenmediğini söyledi.
Atay, şu ifadeleri kullandı:
“Büyükşehir Belediyesinden ve ASKİ’den paramız gelmediği için belediye memurlarımızın, işçilerimizin maaşlarının ödeme konusunda sıkıntı çekeceğimizi tüm kamuoyunun bilgisine sunmak istiyorum. Efeler halkından, Efeler Belediyesine ödenmek üzere tahsil edilen para, şu ana kadar Efeler Belediyesine gönderilmemiştir. Kamuoyunun bilgisine sunulur.”
AYDIN BŞB’DEN AÇIKLAMA
Efeler Belediyesi Başkanı Mehmet Fatih Atay’ın söylemleri üzerine Aydın Büyükşehir Belediyesinden açıklama yapıldı. 
Açıklamada şu ifadelere yer verildi:
“Efeler Belediye Başkanı’nın, Efeler Belediyesi personelinin maaşlarını ödeyemeyeceğine yönelik yapmış olduğu açıklama ile ilgili olarak kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi açısından aşağıdaki açıklamanın yapılması zarureti doğmuştur:
Aydın Büyükşehir Belediyesi ASKİ Genel Müdürlüğü’nce tahakkuk ettirilen ve ilçe belediyeleri adına yapılan katı atık bedeli tahsilatları her ayın sonunda toplam tahakkuka bağlanmakta ve takip eden ayın 10’una kadar da ilçe belediyesi hesaplarına havale edilmektedir. Söz konusu bedel; Efeler ilçesinde yaklaşık olarak 3 milyon 400 bin liraya isabet etmekte ve her ayın 10’una kadar da havale edilmektedir.
Dolayısı ile Büyükşehir Belediyemizin tahakkuk ya da ödemesinde herhangi bir gecikme ya da aksaklık bulunmamaktadır.”