Aydın’da hizmet veren Atatürk Devlet Hastanesi, koronavirüs salgını nedeniyle hastalarını ziyaret edemeyen vatandaşlar için yeni bir uygulama başlattı. “Sosyal mesafeli görüntülü konuşma, hasta ziyareti” uygulaması sayesinde hastalar, yakınları ile görüşebilecek. 

İçişleri Bakanlığı'ndan yeni genelge! İçişleri Bakanlığı'ndan yeni genelge!

Koronavirüs salgını nedeniyle hastanede tedavi gören yakınlarını ziyaret edemeyen vatandaşlar, Atatürk Devlet Hastanesi yetkililerine bu konuda talepte bulundu. Durumu değerlendirerek salgın riskini de göz önünde bulunduran hastane yetkilileri, “Sosyal mesafeli görüntülü konuşma, hasta ziyareti” uygulamasını yürürlüğe koydu. 
Atatürk Devlet Hastanesi Sosyal Hizmet Birimi tarafından başlatılan uygulamayla, hasta yakınları artık tedavi gören kişiye görüntülü konuşma ile ulaşabiliyor ve durumu hakkında bilgi alabiliyor. 
Özellikle yoğun bakımdaki hastalar için uygulamanın çok iyi olduğunu ifade eden vatandaşlar,  yetkililere teşekkür etti. Görüntülü konuşmanın hastalara da moral olduğu belirtilirken başlatılan uygulama sayesinde, bazen duygusal, bazen gülümseten anlar yaşanıyor.