FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Aydın'da uyuşturucu ticareti suçundan aranan 18 kişi tutuklandı Aydın'da uyuşturucu ticareti suçundan aranan 18 kişi tutuklandı

Aydın’da inşaat sektörünün önde gelen firmalarından Başkaya İnşaat sahibi tanınmış iş insanı Atalay Başkaya, “Sektörümüzde ‘güven’ en önde gelen konu. Geçen yıllarda yaşadığımız İzmir depreminde bir sıvamız dahi çatlamadı” dedi.

(Haber: Yusufhan TORAMAN)
11 ili etkileyen 6 Şubat depremi, inşaat sektörü açısından milat oldu. 
Vatandaşların tercihi estetik harikası yapılar yerine, ‘güvenin’ öne çıktığı binalar oldu.
Birinci derece deprem bölgesi olan Aydın’da da vatandaşlar güvenli adreslere yöneldi.
Aydın’da bir süre önce yatırımlarına başlayan Başkaya İnşaatın sahibi Atalay Başkaya, binada kullanılan ürünlerin ve sorumluların titiz çalışmasının önemine vurgu yaptı.
6 yıldır Aydın’da inşaat sektöründe faaliyet gösterdiklerini anımsatan Başkaya, “2017’de Erzurum’dan Aydın’a geldik. Müteahhitlik bizde dede mesleği. Zaten Erzurum’da hali hazırda iş yapıyorduk. Aydın inşaat konusunda kısır bir yer olduğu için yatırımımızı buraya yapma kararı aldık. Yaptığımız yatırımdan da iyi bir dönüş aldık” dedi. 
DENETİMLER HAD SAFHADA
Denetimlerin had safhada olduğunu, çalışmaları sırasında usullere tam anlamıyla riayet ettiklerini belirten Atalay Başkaya, “Her inşaatımızda birinci sınıf kalitede ürünler kullanıyoruz. Şantiye şeflerimiz olsun, mühendis arkadaşlarımız olsun inşaat alanında usule uygun iş yapıyorlar ve denetimler hat safhada. Geçen yıllarda yaşadığımız İzmir depreminde binalarımızda sıva dahi çatlamadı. Daha öncesinde teslim ettiğimiz inşaatlarla bir güven verdik zaten” ifadelerini kullandı.
Bugüne kadar Efeler’de tamamladıkları ve devam eden projelerden bahseden Atalay Başkaya, “Adnan Menderes Mahallesinde teslim ettiğimiz bir bina var insanlar memnun. Yapmış olduğumuz suit apartlar olsun hep birinci kalitede. Şu an tekstil parkın yanında bir projeye başladık. Yine Adnan Menderes Mahallesinde 2 tane projemiz var. Biri 12 daire 2 dükkândan, diğeri 11 daireden oluşan. Şu ana kadar 60 daire teslim ettik” dedi. 

Deprem riskine karşı yatay yapıların daha çok tercih edildiğine dikkati çeken Başkaya, önümüzdeki günlerde bu alanda çalışmalarına başlayacaklarını açıkladı. Başkaya, “Tabii insanlar artık dikey yapıda değil bu deprem riskinden dolayı daha çok yatay yapıları tercih ediyorlar. İmkanları varsa müstakil olmasına özen gösteriyorlar. Yakında da bunlarla alakalı projelerimiz olacak.” İfadelerini kullandı.