Karakaş’tan MAREN’e JES tepkisi Karakaş’tan MAREN’e JES tepkisi

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Üyesi ve Aydın Ticaret Odası (AYTO) Başkanı Hakan Ülken, Aydın Sanayi ve Ticaret İhtisas Sitesi (ASTİS) ve Gıda Çarşısındaki üyelerinin sorun ve taleplerine ilişkin, ilgili kurumlarla görüşmeler yaptı.
Aydın Büyükşehir Belediyesi ve Aydın Valiliğine bağlı kurumlarla temasa geçen Ülken, önümüzdeki günlerde yapılacak çalışmalara ilişkin üyelerini bilgilendirdi. 
Ülken açıklamasında şu ifadeleri kullandı:
"Geçtiğimiz hafta Aydın Ticaret Odası olarak ASTİS ve Gıda Çarşısındaki gerçekleştirdiğimiz toplantılarda Üyelerimizden gelen taleplerle ilgili yapmış olduğumuz görüşmeler neticesinde;
-Büyükşehir Belediyesi  Halk Otobüsleri, 3 Haziran Pazartesi gününden itibaren ilk etapta sabah ve akşam mesai başlangıç ve bitim saatleri olmak üzere seferlere başlayacaktır.
-Kanalizasyon sistemi ile ilgili ekipler çalışmaya başlamıştır.
-Trafik kazalarına neden olan alanlarla ilgili kasis çalışmaları gündeme alınmıştır.  

Efeler Belediyesi 
- Temizlik, ilaçlama ve kaçak çadırlara müdahale işlemlerine başlamıştır.

DSİ Bölge Müdürlüğü 
- Sulama kanalındaki ıslah 
- Yola sarkıp trafiği olumsuz etkileyen tellerin tamirine başlamıştır.

Türk Telekom 
-Projede kalan yüzde otuzluk fiber bağlantılarını iki ay içerisinde bitirecektir. Türk Telekom’la sorun yaşayan üyelerimize direkt hat ile görüşebilecekleri numara paylaşılmıştır.

Çözüm odaklı yaklaşımları ve hassasiyetlerinden dolayı Aydın Valimiz Sn. Yakup Canbolat’a, Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Özlem Çerçioğlu’na, Efeler Belediye Başkanımız Sn. Anıl Yetişkin’e, DSİ Bölge Müdürümüz Sn. Birol Çınar’a ve Türk Telekom Müdürümüz Sn. İlhan Aytekin’e Odam ve Üyelerim adına teşekkür ederim. 
Üyelerimiz ve Aydınımız için çalışmaya devam…"

Editör: Meltem Danışman