(İSMAİL ÖRS) Olay, geçen yıl Ağustos ayında Orta Mahalle'de meydana geldi. Edinilen bilgiye göre,  sokakta düzenlenen asker eğlencesinde Ahmet Babadağ ile S.B. arasında tartışma çıktı. Tartışma kısa süre sonra büyüyerek çok sayıda kişinin  yer aldığı kavgaya dönüştü.

Kavga sırasında S.B.'nin silahından çıktığı tespit edilen kurşunla ağır yaralanan Ahmet Babadağ hastaneden yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.


Yaşanan olayın ardından aralarında cinayet zanlısı S.B.'nin de aralarında bulunduğu 6 şüphelinin  tutuklanarak cezaevine gönderildi.

S.B. dışındaki zanlılar bir süre tutuklu kaldıktan sonra tahliye edildi.

Olayla ilgili yargılama süreci devam ediyor.

Aydın 3.Ağır Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkan S.B., duruşmaya Sesli ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) yöntemi ile katıldı.

"CİNAYET SANIĞI SAĞA SOLA ATEŞ EDİYORDU"
Duruşmada tanık olarak dinlenen E.Ü., olay günü yaşananları şu şekilde anlattı, " Asker eğlencesi vardı. Ortalık bir anda karıştı ve kavga çıktı. Birçok kişi  birbirine sandalye, masa ve şişe atıyordu.
Cinayet sanığı S.B.'nin  elinde silah vardı sağa sola ateş ediyordu. Kendisine engel olmaya çalıştık. 
Hayatını kaybeden Ahmet Babadağ'ı yerde gördüm.
Bana vuruldum dedi.
Yanına gittim.  Herhangi bir yerinde yarasını görmedim. Neresinden vurulduğunu sordum, bana kasık bölgesini işaret etti. 
Orada bulunan bir kişi ile yaralıyı araca kadar götürdüm. Sanık S.B.'nin  darp edildiğini görmedim."

S.B.'nin avukatı ise tanık ifadesine yönelik yaptığı savunmada, Tanığın mahkemeyi yanıltıcı sözler söylediğini ve her şeyi hayatını kaybeden Ahmet Babadağ'ın ailesinin lehine yönelik anlattığını ifade etti. 

"SİLAHI KORKUTMAK AMACIYLA ÇIKARDIM"
Sanık S.B., olay esnasında çok sayıda kişi tarafından darp edildiğini söyledi. S.B., "Ben silahı korkutmak amacıyla çıkardım. Dakikalarca darp edildim. Korkutmak için silahı çıkardım. Kimseyi öldürmek istemedim" diye konuştu. 

Savunma ve ifadelerin ardından kararını açıklayan mahkeme heyeti S.B.'nin tutukluluk halinin devamına karar verdi ve duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.
Yargılama  aşamasında bir sonraki duruşmada, esas hakkındaki mütalaanın açıklanması bekleniyor.

ASKER-3