Aydın’ın Efeler ilçesinde polis ekipleri tarafından Atatürk Kent Meydanı’nda düzenlenen konsere katılan vatandaşlara çeşitli konularda bilgilendirme yapıldı.

Aydın İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı Aile İçi ve Kadına Karşı Şiddetle Büro Amirliği ve Çevre Doğa ve Hayvanları Koruma Büro Amirliği ekipleri, Atatürk Kent Meydanı'na konser için gelen yüzlerce vatandaşa çeşitli konularda bilgilendirme broşürü dağıtarak farkındalık yarattı. Polis ekipleri tarafından alana kurulan stantlarda hayvanlara yönelik işlenen suçlara karşı farkındalık yaratmak amacıyla vatandaşlara bilgilendirme yapıldı ve HAYDİ ( Hayvan Durum İzleme) Mobil Uygulamasının tanıtımı gerçekleştirildi.

“KADINA EL KALKAMAZ”

Aydın İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı Aile İçi ve Kadına Karşı Şiddetle Büro Amirliği ekipleri tarafından İçişleri Bakanlığı tarafından 5 Milyon erkeğe verilen “Kadına El Kalkamaz” konulu eğitime ilişkin erkek vatandaşlara bilgilendirme yapıldı. Erkeklere yönelik sürdürülen bilgilendirme çalışmaları ile kadına karşı şiddetin önüne geçilmesi amaçlanıyor

Aydın’da bir evde 480 litre el yapımı şarap ele geçirildi Aydın’da bir evde 480 litre el yapımı şarap ele geçirildi