Başkan Arıkan, Akçakonak Mahallesi’ne yeni yollar kazandırıyor Başkan Arıkan, Akçakonak Mahallesi’ne yeni yollar kazandırıyor

Toplantıda samimi bir atmosferde basın mensuplarıyla bir araya gelen Başkan Arıkan, önümüzdeki döneme dair hedeflerini de açıkladı.
Başkan Arıkan, 14 Haziran tarihinden itibaren geçen 6 aylık süre zarfında gerçekleştirdiği çalışmalarla ilgili detaylı bilgiler vererek, Söke'de uzun süredir yapılmayan birçok işi başardığını belirtti. 
Göreve geldiği ilk gün ‘Halka dokunacağım’ sözleri ile göreve başladığını, bunu başardığını düşündüğünü belirten Söke Belediye Başkanı Dr. Mustafa İberya Arıkan; Söke'nin daha da gelişmesi ve kalkınması için kararlılıkla çalışmaya devam edeceğini ifade etti. 
Halkın teveccühü ve isteği doğrultusunda aday adayı olduğunu ifade eden Arıkan, aday olması durumunda seçilebilme kaygısının olmadığını vurgulayarak, "Ben yüzde kaç oranla kazanırım diye hesap ediyorum" şeklinde konuştu.
Hiçbir bahane üretmeden Söke’yi ayağa kaldırmak için yola çıktığını belirten Başkan Arıkan; Halkımız benim samimiyetim, sıcaklığım ve egosuzluğumdan çok memnun, insanlar bu sevdi. Benim devlet adamlığımı sevdi. Belki siyasiler bana kızacak ama ben belediyeyi siyasi aklımla değil, devlet aklıyla yönetiyorum. Bu toparlanma da bundan ileri geldi ve böyle devam edecek. Siyasetçiyiz ama biz devlet aklı ve hukuk yolundan hiçbir zaman ayrılmayacağız” dedi. 
Sosyal medya üzerinden kendisi hakkında iftira düzeyinde paylaşımlara kulak asmadığını ancak hukuki açıdan takipçisi olduğunun altını çizen Söke Belediye Başkanı Dr. Mustafa İberya Arıkan; Ülkenin ekonomik durumun ortada olduğunu, boş vaatlere halkın karnının tok olduğunu söyledi. Bugüne kadar yapamayacağı hiçbir sözü vermediğini belirten Başkan Arıkan, “Bundan sonra da bu böyle olacak. Yapamayacağımız işlerin sözünü, projelerin vaadini vermeyeceğiz. Akılcı, Söke’nin ihtiyacı olan projeleri ortaya koyup, halkımızın desteği ile hayata geçireceğiz” dedi. 
Sağlık İşleri ve Temizlik İşleri Müdürlüklerinin araç filosuna kazandırılan araçlar, yeni konteyner alımları gibi yatırımları başardıklarını dile getiren Söke Belediye Başkanı Mustafa İberya Arıkan; Park ve Bahçe İşleri kapsamında yeni yeşil alanların kazandırıldığını ifade etti. 
Efes Sineması’nın Kültür Merkezi’ne dönüşmesi için çalışmaların başladığını, vatandaşların yoğun talebi olan Emekliler Lokali için de harekete geçtiklerini ve bunları belediye bütçesi dışında yaratılan kaynaklarla yaptıklarını belirten Başkan Arıkan; iş makinası bağışları da aldıklarını söyledi. Gçrevde olduğu sürede yaklaşık 20 Milyon TL’lik kaynak bulduğunu ve bu kaynağın kuruşu kuruşuna Söke’nin ihtiyacı projelerde kullanıldığını belirten Başkan Arıkan; “Bu işler kolay yapılmıyor. Saat ve mesai düşünmeksizin ekibimle birlikte Söke için çalışıyoruz, çalışmaya da devam edeceğiz” dedi. 
Toplantı, Başkan Arıkan'ın açıklamalarının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlamasıyla devam etti.

Editör: Meltem Danışman