Aydın Barosu Başkan adaylarından Avukat Rabia Altuntaş, yeniden adaylığını  açıklayan mevcut Başkan Gökhan Bozkurt’u, seçim sürecinde gelenek tartışmasının fitilini ateşleyen fotoğraf nedeniyle eleştirdi. 

Aydın’da araç sürücülerine 17 milyon lira ceza Aydın’da araç sürücülerine 17 milyon lira ceza

(İSMAİL ÖRS) Koronavirüs tedbirleri nedeniyle daha önce defalarca kez ertelenen ve normalleşmeyle birlikte 25 Eylül’de gerçekleştirileceği açıklanan Aydın Barosu seçimleri için mevcut başkan Gökhan Bozkurt sosyal medya hesabından yaptığı fotoğraflı paylaşım ile adaylığını açıkladı.  Bozkurt, adaylık açıklamasında seçimlerde mevcut yönetim kurulu üyeleri ve ilk kez aday olan meslektaşları ile ekip olarak çalışacaklarını duyurdu.  Bozkurt’un bu kararı birçok meslektaşı tarafından ‘Demokrasiye ve Aydın Barosu geleneklerine aykırı olduğu’ gerekçesiyle eleştirildi. Aydın Barosu başkan adaylarından Avukat Rabia Altuntaş, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Sevgili meslektaşlarım seçim günü sandığa giderken eline verilecek listeye mahkum değilsin. İradeni ortaya koyarak, demokrasiyi işletmek senin elinde” sözleri ile Bozkurt’u eleştirdi. 
Bir diğer aday Avukat Ramazan Aker de geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Seçimde birlikte hareket edeceklerini ve desteklerini ekip olarak istediklerini ilan etmelerini Aydın Barosu geleneklerine aykırı bulmaktayım” ifadelerini kullanmıştı.