FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYINIZ

(Haber: Yusufhan TORAMAN)
CHP Efeler İlçe Başkanlığı önünde yapılan basın açıklamasında, iş insanı ve Efeler Belediye Meclis Üyesi Altan Kemerci aday olduğunu söyledi.
1994 yılında katıldığı Cumhuriyet Halk Partisinde Gençlik Kolları ve İlçe Yönetimlerinde görevler alan Kemerci, adaylık sürecinde üyelerin değişim talebinin etkili olduğunu vurguladı. Kemerci, “Önümüzdeki günlerde yapılacak olan Efeler İlçe Başkanlığı’na partililerimizin yoğun isteği ve desteğiyle adayım” dedi.
Kalabalığa seslenen Kemerci, örgüt içi ayrışmaya, küskünlüklere, kırgınlıklara son vereceğini belirtti. Kemerci, şu ifadeleri kullandı:
“Parti tabanımızın sesi olmak için adayım. Parti içerisinde tüm kırgınlıkları, küskünlükleri ve kutuplaştırmayı bitirmek için adayım. İçe dönük değil, dışa dönük güçlü bir örgüt inşa etmek için adayım. Kadınlarımızı ve gençlerimizi siyasette daha etkin yerlere taşımak için adayım. Yerel seçimlerde daha önceki tecrübelerimle sıkmadık el bırakmadan, dokunmadık omuz bırakmadan, gece gündüz çalışarak Efeler’de ve büyükşehirde tekrar Cumhuriyet Halk Partisi’nin bayrağını dalgalandırmak için adayım. Parti içerisinde ayrıştıran değil birleştiren olmak için adayım.”
Parti üyelerini ayrıştırmak yerine birleştiren bir yönetim anlayışı sergileyeceğini ifade eden Kemerci, “Birbirimizi sevmek zorundayız. Birbirimizi saymak zorundayız. Birbirimizi öteki olarak görmemeliyiz. Ne dil ne ırk ne de mezhep ayrımı yapmadık, yapmayacağız. Her zaman önerilerinizi ve projelerinizi dikkate alarak, çoğulcu ve katılımcı, ortak aklın egemen olduğu bir yönetim anlayışı olacak” dedi.