Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan’ın İYİ Parti’den istifa ederek AK Parti’ye geçmesi üzerine CHP  Nazilli İlçe Başkanı Serdar Alptekin de Özcan’ı eleştirdi.

Başkan Serdar Alptekin yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi,

“31 Mart 2019 yerel seçiminde Millet İttifakının paydaşları olarak belediye başkan adayımız olan Kürşat Engin Özcan’ı belediye başkanlığı koltuğuna oturtarak Nazilli Belediyesinin burçlarında şanlı Türk Bayrağımızı dalgalandırarak Nazilli Halkına armağan ettik.

Ancak ne var ki 31 Mart yerel seçiminde Nazilli Belediyesinin kazanılmasıyla yaşanan seçim sarhoşluğuyla Belediye Başkanı Özcan güç savaşı ortamı yaratma çabası içine girdi.

Yaklaşık 3,5 senedir Belediye başkanlığı koltuğuna yakışmayan hizmet anlayışıyla Millet İttifakı paydaşları olarak bizleri mahcubiyet içinde bırakan Kürşat Engin Özcan dün hepimizin bildiği gibi siyasi ahlaka ve terbiyeye yakışmayan bir şekilde Nazilli Halkının oylarını hiçe sayarak AKP saflarına geçti.

Nazilli halkı vermiş olduğu 45.050 oy ile millet ittifakını iktidar yapmış AKP’nin en güçlü olduğu dönemde bile güvenip kendilerine görev vermemiştir.

Yürüdüğü yolda kendisine güvenip oy veren hemşehrilerini, gece, gündüz, dağ, dere, tepe koşuşturan yoldaşlarını satan Kürşat Engin Özcan’ın AKP’ye geçmesiyle fikrini ve zikrini öğrenmiş olduk ve sepetteki çürük yumurtalardan, sırtımızda ki kamburdan kurtulduk.

Siyaset yolculuğu uzun vadeli, zor ve meşakkatli bir yolculuktur. Biliyoruz, bizim yolumuz da zor ve engellerle dolu. Ancak biz zorluklara rağmen beraber yol yürüdüğümüz dava arkadaşlarımızı satmayız. Önümüze yeni engeller çıkacaktır. Bizi yolumuzdan döndürmek için, içimizden hainlerde çıkacaktır. Ama bizim yolumuz Atamızın yoludur. Bizim yolumuz Hak, hukuk ve adalet yoludur.

Siyasi duruşumuz, hiçbir zaman menfaatimiz yönünde olmayacaktır.

Bizim yolumuz devrim yolu. Çıktığımız bu kutlu yolda şimdi daha da kenetlenerek devam edeceğiz.

Ordular ilk hedefiniz Akdenizdir’i düstur edinerek, ilk hedefimiz iktidar olacaktır.

Bugün siyaset çöplüğüne gitmeyi tercih eden, halktan aldığı oyları pervasızca hiçe sayan Nazilli halkının yüzüne bakmaya bile artık cesareti olmayan siyasi meftayı Nazilli halkı unutmayacaktır.

Önümüzdeki ilk yerel seçimlerden sonra da nasıl dansöz gibi kıvırdıklarını hep beraber göreceğiz.

Türkiye cumhuriyeti ile hesaplaşmayı fırsat kollayanlarla, memleket meselesini çözeceklerini söyleyenleri Nazilli halkı affetmeyecektir.

Artık halkın iradesini hiçe sayanların o koltukta bir saniye bile kalmaları abeste iştigaldir.

Biz cumhuriyet halk partisi Nazilli ilçe örgütü olarak bu işin takipçi olacağız.

Her yerde her kulvarda o koltuğu işgal eden zata 45.050 oyu hatırlatacağız.

Ya oylarımızı geri verecek ya da biran önce istifa edecek bu utançtan kurtulacaktır.

Biz millet ittifakı olarak Nazilli halkının çıkarları için mecliste cansiparane çalışmaya haklarını savunmaya her zamanki gibi devam edeceğiz.

Siyasetin, milletin iradesinin adaleti vardır. 2024 yerel seçiminde hemşehrilerimiz kendilerine ihanet edenlere en güzel cevabı verecektir.

Bizim yetiştiğimiz siyaset kültüre yakıştıramadığımız için Kürşat Engin Özcan’ı esefle kınıyoruz.

Davasını ve kişiliğini satan, kendisini bulunmaz Hint kumaşı sanan Zat-ı alinin bizlere yaşattığı ne siyasete, ne ahlaka yakışmayan olaydan sonra Nazilli Belediyesi meclisinde dik duruşlarıyla Nazilli Halkının iradesine saygı gösteren İYİ Parti’li meclis üyelerine teşekkür ediyorum.

CHP varsa umut var, CHP varsa hizmet var, CHP varsa aydınlık yarınlar var.”