Evrim Karakoz: Pamuk Alım Fiyatları Hayal Kırıklığı Yarattı Evrim Karakoz: Pamuk Alım Fiyatları Hayal Kırıklığı Yarattı

(Haber: Yusufhan TORAMAN)
MHP Aydın İl Başkanlığı’nda rozet takma töreni gerçekleştirildi. Törende, MHP'ye üyeliği onaylanan 8 kişiye rozet takıldı. Yeni üyelerin rozetlerini takan MHP Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık, yapılacak yerel seçimlerle ilgili de konuştu. Aydın’ın ilçelerine ve Büyükşehir Belediyesine talip oldukları ifade eden Alıcık, Cumhur İttifakı’nın hala devam ettiğini hatırlattı. Gazetecilerden gelen soru üzerine belediye başkanlığına aday olup olmayacağı ile ilgili konuşan Alıcık şunları söyledi:
“Geçen hafta içinde genel başkanımızı ziyaret ettim. Türkiye’nin alayına talibiz diyor. Yarın genel seçimlerde MHP olarak Aydın’ın alayına talibiz. Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın’ın talimatı, bütün ilçelerde tek aday çıkartmamız yönünde. İttifakla aday çıkartma noktasında, geçen seçimlerde milletvekili seçimleri değil de yerel seçimlerde alınan oya göre hareket edilmişti. Şimdi ne olacak bilemiyoruz ama Cumhur İttifakı’nın devam ettiğini genel başkan da söylüyor. Bugün biz MHP olarak seçime hem Cumhur İttifakıyla hem de tek başımıza girecek şekilde hazırız.”
Alıcık adaylığı konusuyla ilgili ise şu ifadeleri kullandı:
“Cumhur İttifakı devam ediyor. Cumhur İttifakı’yla beraber bu süreç ne gösterir bilemeyiz. Öbür taraftan görev verilirse kaçılmaz. Genel başkanımızın bize ne dediği emirdir.”