Kurtuluş Savaşı'ndaki destansı mücadelesi Türk halkı tarafından adına türküler yapılan Yörük Ali Efe’nin Yenipazar ilçesindeki evini ve Yörük Ali Efe’nin mezarını ziyaret etti. 

Gönlünde vatan sevgisi taşıyan Yörük Ali Efe’nin Aydın’ın yetiştirdiği önemli kahramanlardan biri olduğunu vurgulayan MHP İl Başkanı Alıcık, “Vefatının 70. yılında ( 1895-23 Eylül 1951) Yörük Ali Efe başta olmak üzere, ülkemizin en zor durumda olduğu bir dönemde aziz vatanımız ve milletimiz için çarpışan tüm efelerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. 16 Haziran 1919'da Malgaç Baskını ile işgalci Yunan askerlerine  ilk darbeyi vurmak suretiyle Aydın yöresinde Yunan kuvvetlerinin ilerlemesini durdurmuştur. Kurtuluş Savaşı'ndaki destansı mücadelesi için, Milli mücadelenin yiğitlerinden Yörük Ali Efe’miz için hemşerilerim  türkü yakmıştır. Yörük Ali Efe Aydın Kentimizin gurur kaynağıdır” dedi.

Milli kahramanlarımızdan olan Yörük Ali Efe’nin gelecek nesillere de örnek olmasını dileyen Başkan Alıcık, “Aziz Türk milleti, zora düştüğü her zaman başta Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Yörük Ali Efe ve örnek alacağı yüzlerce kahramanlar misali yeni kahramanlar çıkaracaktır. Buna inancımız tamdır. Yörük Ali Efe'miz, emrindeki savaş deneyimi çok iyi olan grubu ile birlikte TBMM ordusuna katıldı ve Milli Aydın Cephesi Komutanı olarak atandı. Kurtuluş Savaşı sonunda da başarılarından dolayı kırmızı şeritli istiklal madalyası ile ödüllendirildi. Allah rahmet eylesin. Allah Efe'mizden, efelerimizden razı olsun.” diye konuştu.