Önceki dönem Cumhuriyet Halk Partisi Aydın İl Başkanı Ali Çankır, Nazilli Belediyesi'nde belediye yöneticileri zoruyla işçilerin iktidar yanlısı sendikaya geçişlerinin dayatılmasına karşı çıktı.

Önceki dönem Cumhuriyet Halk Partisi Aydın İl Başkanı Ali Çankır, "Sendikal düzene karşı yapılan her saldırıya karşıyız. Emek ve demokrasi mücadelesi veren emekçi kardeşlerimizin yanındayız. Her türlü dayatmanın tam karşısındayız" ifadelerini kullandı.

Necati Onaran dua ve gözyaşlarıyla uğurlandı Necati Onaran dua ve gözyaşlarıyla uğurlandı

Belediye yöneticilerince yapılan baskıların kanunsuz olduğunun altını çizen Ali Çankır, "Bu zorbalık düzeninin zamanı daraldığı için son çırpınışlarını görüyoruz. Millet İttifakı'nın oylarını gasp eden Nazilli Belediye Başkanı şimdi de işçi kardeşlerimizin haklarını gasp etme yoluna gitmektedir. Bu yol yol değildir ve bir an önce bu yanlıştan dönülmelidir" dedi.

Yöneticilerin zorbalık yaptığının altını çizen Çankır, "Bizler, Nazilli halkı olarak Nazilli Belediyesi'nden zorbalık değil, hizmet bekliyoruz. Hakları ve özgürlükleri için mücadele eden işçi kardeşlerimizin yanlarındayız. Emekçi kardeşlerimizi her türlü aracı devreye sokarak sindirmeye çalışıyorlar, bunu başaramayacaklar" şeklinde konuştu.

site-2-çankır